Toshkent shahar IIBB ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan maktab o‘quvchilarining o‘zaro janjallashayotgani aks etgan video yuzasidan izoh berdi.
Ma’lum qilinishicha, 24 noyabr kuni taxminan soat 16:50 larda Mirobod tumanidagi Parvona mahallasida joylashgan 125-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabining 9 va 10-sinf o‘quvchilari futbol o‘ynayotgan vaqtida o‘zaro urushib ketishgan.
Ularning janjali shu atrofda bo‘lgan fuqarolar tomonidan to‘xtatilgan. Og‘ir tan jarohati olganlar yo‘q, deyiladi xabarda.
Tergovga qadar tekshiruv natijasi bo‘yicha Mirobod tumani IIO tomonidan Jinoyat kodeksining 277-moddasi (Bezorilik) bilan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi bo‘yicha tergov harakatlari olib borilmoqda.

В ГУВД Ташкента прокомментировали видео с массовой дракой подростков, распространившееся в социальных сетях.
По данным управления, 24 ноября около 16:50 учащиеся 9 и 10 классов общеобразовательной школы №125 микрорайона Парвона Мирабадского района Ташкента «подрались во время игры в футбол».
Их ссору остановили случайно оказавшиеся поблизости горожане, серьёзных травм не было, говорится в сообщении.
По результатам доследственной проверки управление внутренних дел Мирабадского района возбудило уголовное дело по статье 277 Уголовного кодекса Узбекистана («Хулиганство»).