Rossiyaning O‘zbekistondagi elchixonasi matbuot xizmatining xabar berishicha, 10 iyundan boshlab seshanba va payshanba kunlari Toshkentdan Moskvaga yana ikkita muntazam reyslar yo‘lga qo‘yiladi.
Seshanba kuni HY603 reysi bilan Uzbekistan Airways tomonidan va payshanba kuni SU1891 reysi bilan «Aeroflot» tomonidan amalga oshiriladi.
Ma’lumot uchun, hozirda Moskvaga faqat ikkita aviareys mavjud: shanba kunlari Uzbekistan Airways tomonidan HY603 reysi va yakshanba kunlari «Aeroflot» tomonidan SU1891 reysi amalga oshirilayotgan edi.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Uzbekistan Airways 15 iyundan boshlab Moskvadagi «Domodedovo» aerportidan parvozlarni tiklashi haqida xabar bergan edik. Shu kundan boshlab «Vnukovo» aeroportiga reyslar amalga oshirilmaydi.

Еще два регулярных рейса из Ташкента в Москву запускаются с 10 июня, сообщила пресс-служба посольство России в Узбекистане.
Авиакомпания Uzbekistan Airways дополнительно будет выполнять рейс HY603 по вторникам, а «Аэрофлот» — SU1891 по четвергам.
Напомним, сейчас действуют только два регулярных рейса в Москву — Uzbekistan Airways HY603 по субботам и «Аэрофлот» SU1891 по воскресеньям.
Только к регулярным рейсам допускаются все граждане Узбекистана и иностранцы с видом на жительство в Узбекистане без учёта ограничений по въезду в Россию, предусмотренных распоряжением правительства РФ 635-р от 16.03.2020 года.
Как сообщалось ранее, с 15 июня Uzbekistan Airways переводит московские рейсы из аэропорта «Внуково» в «Домодедово».