UzAuto Motors компанияси Chevrolet Captiva 5 кроссовери сотувини қайта йўлга қўйишни режалаштирмоқда. Бу ҳақда «Газета.uz»га компания матбуот хизмати хабар берди.
«Ҳозирда синов жараёни давом этмоқда. Натижадан келиб чиқиб [сотишни давом эттириш ёки тўхтатишга] қарор қилинади», — деди UzAuto Motors ва агар синовлар муваффақиятли ўтса, шартномалар 1−1,5 ой ичида очилиши мумкинлигини таъкидлади.
Captiva модели Ўзбекистон бозорига 2007 йилда кирган. Ўша йилнинг октябрь ойида мамлакатда автомобилни йиғиш бошланди. 2011 йил сентябрь ва 2017 йил февраль ойларида модель янгиланди. 2018 йил cентябрь ойида GM моделлар сафини янгилаш глобал стратегиясининг бир қисми сифатида ишлаб чиқариш тўхтатилиши эълон қилинди.
2021 йил cентябрь ойида UzAuto Motors янги 2022 йилги Chevrolet Captiva кроссоверининг тўртта комплектацияда сотилишини эълон қилди. Ўшанда нархлар 192,7 миллион сўмдан бошланганди. Бироқ, ўша йилнинг ноябрь ойида компания савдони тўхтатди. Сабаб сифатида модель Ўзбекистон иқлимига мос эмаслиги айтилганди.

Компания UzAuto Motors планирует возобновить продажи кроссовера Chevrolet Captiva. Об этом «Газете.uz» сообщили в пресс-службе предприятия.
«Сейчас проходит процесс тестирования. По итогам будет принято решение», — заявили в UzAuto Motors, отметив, что контрактация может быть открыта через один-полтора месяца, если испытания пройдут успешно.
Модель Captiva вышла на рынок Узбекистана в 2007 году. В октябре того года в стране началась крупноблочная сборка автомобиля.
В сентябре 2011 года и феврале 2017 года модель была обновлена. В сентябре 2018 года было объявлено прекращение производства согласно глобальной стратегии GM по обновлению модельного ряда.
В сентябре 2021 года UzAuto Motors объявила о старте продаж обновлённой Captiva 2022 года в четырёх комплектациях. Однако уже в ноябре компания отменила продажи, сославшись на сложную ситуацию в мировом автопроме.
Сообщалось также, что модель не прошла климатические испытания в Узбекистане. В компании тогда заявили, что продажи могут начаться после доработки.