«Ўзавтосаноат» компанияси бошқаруви раиси Улуғбек Розуқулов Ўзбекистон гимнастика федерацияси раиси этиб сайланди, деб хабар бермоқда Миллий олимпия қўмитаси матбуот хизмати.
Шанба куни МОҚда бўлиб ўтган федерациянинг навбатдан ташқари ҳисобот-сайлов конференциясида федерация бош ҳомийси ҳисобланган компания раҳбари номзоди бир овоздан маъқулланди.
Улуғбек Розуқулов ўз нутқида ҳудудларга эътибор қаратиш, ихтисослаштирилган гимнастика иншоотларининг моддий-техник базасини яхшилаш, истиқболли спортчиларни қўллаб-қувватлаш ва рағбатлантириш муҳимлигини таъкидлади.
Бунгача федерацияни «Ўзавтосаноат»нинг аввалги раҳбари Шавкат Умурзоқов бошқарган. Март ойида у Тошкент шаҳри ҳокими в.б. этиб тайинланган. Кейинроқ Улуғбек Розуқулов «Ўзавтосаноат» раҳбари сифатида эълон қилинганди.

Улугбек Розукулов, председатель правления компании «Узавтосаноат», избран председателем Федерации гимнастики Узбекистана, сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета.
Кандидатура главы компании, которая является генеральным спонсором федерации, была единогласно одобрена на внеочередной отчётно-выборной конференции федерации в НОК в субботу.
Улугбек Розукулов в своём выступлении отметил важность внимания к регионам, улучшения материально-технической базы специализированных гимнастических сооружений, поддержки и стимулировании перспективных спортсменов.
Ранее федерацию возглавлял предыдущий руководитель «Узавтосаноат» Шавкат Умурзаков. В марте он был назначен и. о. хокима Ташкента. Позже главой «Узавтосаноат» был объявлен Улугбек Розукулов.