26 июнь соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 7228 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 21 нафари Карантин марказидаги фуқаролар (барчаси хориждан келган) орасида, 22 нафари Хоразм вилоятида (шундан 10 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 10 нафари аҳоли орасида, 2 нафари халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси), 7 нафари Сирдарё вилоятида (шундан 3 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 1 нафари аҳоли орасида, 3 нафари халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси), қолган 1 нафари Тошкент вилоятида аҳоли орасида аниқланган.
Ҳозирда мамлакат бўйлаб коронавирус инфекциясидан 2331 киши даволанмоқда. Улардан 19 нафар бемор оғир аҳволда, 7 нафари эса ўта оғир аҳволда, деб баҳоланмоқда.
Айни пайтда мамлакатда 4877 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайган. Йигирма киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 26 июня выросло на 51 и достигло 7228, сообщило Министерство здравоохранения.
21 новый случай выявлен среди граждан, находящихся в карантинном центре (все прибыли из-за рубежа), 22 — в Хорезмской области (из них 10 — у контактировавших с заболевшими и помещенными на карантин, 10 — среди населения и 2 — у водителей грузовиков), 7 — в Сырдарьинской области (из них 3 — у контактировавших с заболевшими, 1 — среди населения и 3 — у водителей грузовиков). Еще 1 случай диагностирован среди населения в Ташкентской области.
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране составляет 4877. Лечение проходят 2331 пациент, состояние 19 из них оценивается как тяжелое, 7 — крайне тяжелое.