7 июнь соат 18:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 4302 (+121) нафарни ташкил этмоқда, дея хабар қилди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Янги касалланиш ҳолатларининг 13 нафари Карантин марказидаги фуқаролар орасида, 98 нафар Тошкент шаҳрида, 2 нафари Сирдарё вилоятида, 8 нафари Тошкент вилоятида коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлганлар орасида қайд этилган.
️Айни пайтда Ўзбекистонда 3330 (+62) нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайди.
Ҳозирда мамлакатда даволанаётган 955 нафар беморга шифокорлар томонидан белгиланган стандартлар бўйича даво чоралари кўрилмоқда.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 18:00 7 июня выросло на 121 и достигло 4302, сообщило Министерство здравоохранения.
13 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре, и 98 — в Ташкенте. Ранее сообщалось, что за ночь в столице было зафиксировано 87 случаев коронавируса. Кроме того, 8 случаев COVID-19 диагностировано в Ташкентской области у тех, кто контактировал с заболевшими, и 2 случая — в Сырдарьинской области.
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 3330. На лечении находятся 955 пациентов.