GM Uzbekistan қўшма корхонаси 2017 модель йилида Chevrolet Tracker автомобилини ишлаб чиқаради. Президент Шавкат Мирзиёев Андижон вилоятига ташрифи жараёнида миллий автоишлаб чиқарувчисининг янги автомобили билан танишди, деб хабар қилди «Ўзбекистон» телеканалининг «Ахборот» дастури.
Давлат раҳбари ихчам кроссовер рулига ўтириб, унинг дизайни ва имкониятлари билан танишди. Автомобиль экстерьери GM’нинг янгиланган Captiva, Malibu, Cobalt ва бошқа моделларида қўлланилган янги дизайн-концепция асосида яратилган. Машина интерьерига ҳам ўзгартишлар киритилган.
Янги моделнинг қачондан ишлаб чиқарилишига аниқлик киритилмади.
Эслатиб ўтамиз, GM Uzbekistan 2015 йилда Chevrolet Tracker автомобили маҳаллий шароитларда синовдан ўтказилиши тўғрисида хабар қилган эди.

Совместное предприятие GM Uzbekistan будет выпускать Chevrolet Tracker 2017 модельного года. С новым автомобилем в линейке отечественного автопроизводителя в ходе посещения Андижанской области ознакомился Президент Шавкат Мирзиёев, сообщила программа «Ахборот» телеканала «Узбекистан».
Глава государства посидел за рулем компактного кроссовера, ознакомился с его дизайном и возможностями. Экстерьер автомобиля стилизован согласно новой дизайн-концепции GM, в которой созданы обновленные Captiva, Malibu, Cobalt и другие модели. Изменения также произошли в интерьере машины.
Когда будет начато производство новой модели, не уточняется.
Напомним, в 2015 году GM Uzbekistan сообщало о тестировании Chevrolet Tracker предыдущего поколения на поведение в местных условиях.