14 ва 15 декабрь кунлари Uzcard пластик карточкалари эгалари савдо учун тўловларни амалга ошириш, мобиль ва интернет тўловлардан фойдаланишда қийинчиликларга дуч келди.
11:00 дан 12:30 га қадар терминалларнинг процессинг маркази билан боғланишидаги узилишларга транзакцион фаолликнинг ортиши сабаб бўлди, дея хабар қилинди Ягона умумреспублика процессинг маркази (ЯУПМ) сайтида.
ЯУПМ PR-менежери Жавоҳир Қудратовнинг «Газета.uz"га изоҳ беришича, марказ томонидан хизмат сифатини ошириш бўйича чоралар кўрилмоқда.
«Янги ускуналар келтирилмоқда, яқин вақтларда техник қувват оширилади», — таъкидлади у.
ЯУПМ карта эгаларини Янги йил байрами арафасида савдо ва онлайн-тўловларни куннинг иккинчи ярмида ва кечки вақтларга режалаштиришни тавсия қилмоқда.

14 и 15 декабря владельцы пластиковых карт Uzcard отмечали затруднения при оплате покупок и пользовании мобильными и интернет-платежами.
Сбои соединения терминалов с процессинговым центром с 11:00 до 12:30 были вызваны повышением транзакционной активности, сообщил на своем сайте Единый общереспубликанский процессинговый центр (ЕОПЦ).
В комментарии «Газете.uz» PR-менеджер ЕОПЦ Джавохир Кудратов сообщил, что центр предпринимает меры по улучшению качества обслуживания.
«Ведется миграция на новое оборудование, в ближайшее время технические мощности будут увеличены», — отметил он.
Тем не менее, в ЕОПЦ рекомендуют держателям карт в предновогодние дни планировать покупки и онлайн-платежи на вторую половину дня и вечернее время.