U 1-iyundan o‘z vazifalarini bajarishga kirishdi. Ushbu tayinlovga qadar doktor Sabine Mahl 2019−2024-yillari davomida BMTning Gruziyadagi doimiy koordinatori lavozimida ishlagan.
Sabine Mahl 22 yildan ortiq vaqt davomida xalqaro tashkilotlarda faoliyat olib borgan. Jumladan, Indoneziya, Falastin va Qirg‘izistonda BMT Ayollar vakolatxonasi rahbari, Janubi-Sharqiy Osiyo davlatlari uyushmasi bilan hamkorlik masalalari bo‘yicha maslahatchi vazifasida ishlagan.
2007−2011-yillarda u Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkilotining (YeXHT) Gaagadagi etnik ozchiliklar bo‘yicha Oliy komissarining sobiq Sovet Ittifoqi mamlakatlarini qamrab oluvchi bo‘limi rahbari/katta maslahatchisi lavozimida ishlagan.
2005−2007-yillarda Qirg‘izistonda YeXHT markazi rahbari o‘rinbosari va ushbu tashkilotning bosh qarorgohida mojarolarning oldini olish markazida Markaziy Osiyo bo‘limi boshlig‘i lavozimida ishlagan.
2001-yilda Sabine Mahl YeXHTning Estoniyadagi missiyasi rahbari o‘rinbosari lavozimiga faoliyat olib borgan va 2000-yilda Avstriyaning YXHTga raisligi davrida u Avstriya doimiy vakolatxonasining birinchi kotibi lavozimida ishlagan. U shuningdek, Avstriya Tashqi ishlar vazirligining siyosiy bo‘limida Janubi-Sharqiy Yevropa bo‘limi boshlig‘i, Yevropa Parlamentida, Venadagi uchta turli sudlarda va Kroydon/Londonda o‘qituvchi bo‘lib ishlagan.
Sabine Mahl Vena universitetida tahsil olgan, ikkita magistr darajasi ega (huquq va tillar) va huquq fanlari doktori. U nemis (ona tili), ingliz, rus va fransuz tillarini yaxshi biladi. Oilali, ikki o‘g‘li bor.

Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш назначил Сабине Махл (Австрия) постоянным координатором ООН в Узбекистане, сообщила пресс-служба офиса организации в стране.
Сабине Махл приступила к выполнению обязанностей в качестве постоянного координатора ООН в Узбекистане с 1 июня.
До этого назначения Сабине Махл занимала должность постоянного координатора ООН в Грузии с 2019 по 2024 годы.
Новый постпред имеет более 22-летний опыт работы в международных организациях. Она руководила офисами «ООН-Женщины» в Индонезии, Палестине и Кыргызстане, и отвечала за вопросы сотрудничества с Ассоциацией государств Юго-Восточной Азии (АСЕАН).
С 2007 по 2011 годы Сабине Махл работала главой и старшим советником Верховного комиссара по делам этнических меньшинств Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) в Гааге и курировала страны бывшего Советского Союза.
В 2005—2007 годах работала заместителем руководителя центра ОБСЕ в Кыргызстане и возглавляла отдел Центральной Азии в центре по предотвращению конфликтов в штаб-квартире ОБСЕ.
В 2001 году Сабине Махл занимала должность заместителя главы миссии ОБСЕ в Эстонии, а в 2000 году, во время австрийского председательства в ОБСЕ, она была первым секретарём постоянного представительства Австрии. Она также работала руководителем отдела Юго-Восточной Европы в политическом департаменте Министерства иностранных дел Австрии, в Европейском парламенте, трёх различных судах в Вене и учителем в Кройдоне/Лондоне.
Сабине Махл имеет две степени магистра (право и лингвистика) и степень доктора права Венского университета. Владеет немецким (родной язык) и свободно говорит на английском, русском и французском языках. Замужем, имеет двух сыновей.