IT Park University`ning magistratura bosqichi yetakchi halqaro IT gigantlaridan biri EPAM va O‘zbekiston Raqamli texnologiyalar vazirligi qoshidagi IT Park bilan hamkorlikda ishlab chiqilgan bo‘lib, ta’limga innovatsion yondashuvni o‘zida aks ettiradi.
Ushbu dastur talabalarga IT sohasida muvaffaqiyatli karera uchun zarur bo‘lgan chuqur akademik bilim va amaliy ko‘nikmalarni beradi.
Dastur haqida
Dastur onlayn formatda bo‘lib, uch semestrlik ta’limdayoq dasturiy ta’minot muhandisligi magistri bo‘lish imkoniyatini beradi. Talabalar uchta mutaxassislik yo‘nalishlari: Solution Architecture, Cloud va DevOps yoki Data Processing and AI hamda yakuniy tadqiqot loyihasini tanlash bilan keng qamrovli ta’lim oladi.
IT Park University ilg‘or texnika va innovatsiyalarni birlashtirib, onlayn format orqali maksimal ta’lim samaradorligini hamda Digital-platforma yordamida o‘quv resurslaridan foydalanishni ta’minlangan. Ingliz tilidagi ta’lim IT sohasida muloqot ko‘nikmalarini rivojlantirishga yordam bersa, moslashuvchan individual jadval o‘qish, ish va shaxsiy hayotni muvaffaqiyatli birlashtirishga imkon beradi.
Mutaxassisliklar
Talabalar IT Park University magistraturasida o‘qish davomida uchta yo‘nalishdan birini tanlashlari mumkin:
- Solution Architecture — arxitektura tamoyillarini chuqur tushunish imkonini beradi.
- Cloud va DevOps — rivojlanish jarayonlarini optimallashtirish bo‘yicha ko‘nikmalarni rivojlantiradi.
- Data Processing and AI — ma’lumotlar va sun’iy intellekt bilan ishlashga tayyorlaydi.
Fanlararo yondashuv tufayli magistratura bitiruvchilari dasturiy ta’minotni ishlab chiqish, ma’lumotlarni tahlil qilish, Web-dasturlash va ma’lumotlar bazasini boshqarish kabi turli IT sohalarida ishlashga tayyorlanadi.
IT Park University magistratura dasturining afzalliklari
IT Park University shunchaki o‘qish emas, balki o‘quv jarayoni haqidagi tushunchangizni butunlay o‘zgartiradigan haqiqiy tajribani taklif qiladi. Uning o‘qitish uslublari mutaxassislar rahbarligidagi loyiha ishlari va amaliy keyslarga asoslangan bo‘lib, bu talabalarga olgan bilimlarini amalda qo‘llash va real muammolarni hal qilishni o‘rganish imkonini beradi.
2023−2024 o‘quv yili uchun qabul boshlandi. Agar bakalavr darajasiga ega bo‘lib, karerangizda keyingi bosqichga ko‘tarilmoqchi bo‘lsangiz, IT Park University saytiga tashrif buyurib, o‘qishga ariza topshirishingiz mumkin. Hujjatlar 9-sentabrgacha qabul qilinadi.

Магистратура в IT Park University — это инновационный подход к обучению, разработанный совместно с одним из ведущих международных IT-гигантов EPAM и IT Park при Министерстве цифровых технологий Узбекистана.
Эта программа предоставляет студентам глубокие академические знания и практические навыки, необходимые для успешной карьеры в IT.
О программе
Программа даёт возможность стать магистром программной инженерии за три семестра обучения в формате онлайн. Студенты получат комплексное образование с выбором из трёх специализаций:
- Solution Architecture;
- Cloud and DevOps;
- Data Processing and AI.
А также финальным исследовательским проектом.
В IT Park University совмещены передовые методики и инновации, обеспечивающие максимальную эффективность обучения с помощью онлайн-формата и доступа к учебным ресурсам через Digital-платформу. Обучение на английском языке способствует развитию коммуникативных навыков в IT-сфере, а гибкий индивидуальный график помогает успешно совмещать учёбу, работу и личную жизнь.
Специализации
В ходе обучения на магистерской программе IT Park University студенты могут выбрать одно из трёх направлений:
- Solution Architecture — обеспечивает глубокое понимание архитектурных принципов.
- Cloud and DevOps — развивает навыки оптимизации процессов разработки.
- Data Processing and AI — готовит к работе с данными и искусственным интеллектом.
Благодаря междисциплинарному подходу выпускники магистратуры будут готовы к работе в различных сферах IT, включая разработку программного обеспечения, анализ данных, Web-разработку, а также управление базами данных.
Преимущества магистерской программы IT Park University
IT Park University предлагает не просто обучение, а опыт, который перевернёт ваше представление об учебном процессе. Методики в университете основаны на проектной работе под менторством экспертов и практических кейсах, что помогает студентам применить знания на практике и научиться решать реальные задачи.
Набор на 2023−2024 учебный год стартовал. Если вы имеете степень бакалавра и стремитесь перейти на следующий карьерный уровень, то можете посетить сайт IT Park University и оставить заявку на обучение. Документы принимаются до 9 сентября.