Dzyudo bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi Gonkongda bo‘lib o‘tgan Osiyo chempionatidagi ishtirokini 7 ta medal — 1 ta oltin, 1 ta kumush va 5 ta bronza bilan yakunladi. Bu haqda Milliy olimpiya qo‘mitasi matbuot xizmati xabar berdi.
Qit’a chempionatining so‘nggi kunida aralash jamoaviy yo‘nalishda bahslar bo‘lib o‘tdi. O‘zbekiston dzyudochilari chorak finalda Turkmaniston terma jamoasini mag‘lubiyatga uchratgan bo‘lsa, yarim finalda Mo‘g‘uliston terma jamoasiga imkoniyatni boy berdi. Sportchilar uchinchi o‘rin uchun kechgan bahsda Janubiy Koreya terma jamoasi vakillariga qarshi tatamiga chiqdi va 4:1 hisobida zafar quchdi.

Сборная Узбекистана по дзюдо завершила участие на чемпионате Азии в Гонконге с 7 медалями — 1 золотой, 1 серебряной и 5 бронзовыми. Об этом сообщила пресс-служба Национального олимпийского комитета.
В последний день континентального первенства прошли схватки в командном миксте. В четвертьфинале дзюдоисты Узбекистана победили команду Туркменистана, а в полуфинале уступили сборной Монголии. В борьбе за третье место они вышли на татами против представителей сборной Южной Кореи и победили со счётом 4:1.