O‘zbekiston prezidentining farmoni bilan Ozodbek Ahmadovich Nazarbekov madaniyat vaziri lavozimiga tasdiqlandi, deya xabar berdi davlat rahbari matbuot kotibi Sherzod Asadov.
Ma’lum qilinishicha, Ozodbek Nazarbekov nomzodi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari tomonidan ma’qullangan, bu haqdagi xabar Prezident administratsiyasi xabaridan kechroq paydo bo‘ldi.
Nazarbekov 2020-yil yanvaridan 2022-yil dekabrigacha madaniyat vaziri lavozimida ishlagan, o‘tgan yil oxiridagi ma’muriy islohotdan so‘ng madaniyat va turizm vaziri bo‘lgan. Endi u turizm sohasi uchun javobgar emas.

Указом президента Узбекистана Озодбек Ахмадович Назарбеков утверждён на должность министра культуры, сообщил пресс-секретарь главы государства Шерзод Асадов.
Сообщается, что кандидатура Озодбека Назарбекова до этого была одобрена депутатами Законодательной палаты Олий Мажлиса (информация появилось позже сообщения Администрации президента).
Озодбека Назарбеков с января 2020 года по декабрь 2022 года занимал должность министра культуры, а после проведения административной реформы в конце прошлого года стал министром культуры и туризма.