Dolchinli mayin trdlo, o‘tkir romantik hislar, qadimiy shaharning olov rang tomlari ortidan quyosh nurlarining tushishi va tor ko‘chalarda gullayotgan yorongullarni ko‘rish, to‘qilgan kresloda qahva ichib o‘tirish va har bir daqiqadan zavqlanish uchun Pragaga borsa bo‘ladi. Ushbu shahar bilan muhabbat bir lahzada sodir bo‘ladi — Praga o‘zining jozibasi bilan mehmonlarni maftun qilib qo‘yadi. Ushbu muhabbat esa bir umrlikdir.
May oyidan Asialuxe Travel milliy turoperatori Uzbekistan Airways qanotlarida Chexiyaga parvoz dasturini boshlaydi. Aynan erta bahor va yozda bu yerda yangiliklar va baxt hissini tuyish mumkin.
Praga quchog‘ida
Ushbu chiroyli poytaxt afsonaviy ertaklardan olingandek: qadimiy soatlar, gotik arxitektura, o‘rta asrlar gumbazlari, panoramalar, kamalak ranglaridagi tomlar, taomlar, jozibali traktirlar. Bu yerning go‘zalligi sizni hayratda qoldiradi. Pragaga bo‘lgan minglab ijobiy ta’riflarga uni dam olish uchun doimo buyuk insonlar, gurmanlar va aristokratlar tanlagani sababdir.
Davolanish uchun sayohat
Chexiyaga faqatgina betakror arxitektura va chiroyli ko‘chalar uchun borishmagan — bu yerga davolanish uchun ham kelishgan. Bugungi kunda bu yerda sog‘lomlashtiruvchi turizm yuqori darajada, va bundan albatta foydalanish kerak. Pragadan ikki soatli uzoqlikda ko‘plab qaynoq mineral buloqlarga ega afsonaviy Karlovыye Varы kurorti mavjud. Poytaxtdan uch soatli uzoqlikda esa mehmonlarni balneologik jannat — Marianske Lazne kutib oladi.
Dunyoning yuqori malakali shifokorlari, birinchi toifali sanatoriylar, va tabiat kuchi mo‘’jiza ko‘rsatishadi, shifo hadiya qilishadi va bir umrga ijobiy taassurotlar qoldirishadi.
Borish punkti — butun dunyo
Praganing yana bir afzalligi shundaki, bu yerdan istalgan Yevropa davlatlariga bemalol borish mumkin. Bu mavsumda Asialuxe Travel ikkita katta premeralarni taklif qilmoqda — quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha bir haftalik ekskursion turlar:
• Praga — Vena — Drezden;
• Praga — Rim — Parij.
Shu tariqa, bitta go‘zal shahardan keyin Fransiya go‘zalligi, Italiya jozibasi, Avstriya va Germaniya aristokratizmini ko‘rish mumkin. Butun dunyo — oyoqlaringiz ostida. U esa Pragadan boshlanadi.
Viza masalasida hammasi oddiy
Asialuxe Travel siz uchun barchasi haqida o‘ylab qo‘ygan. Viza markazining saytida turoperator reyslari uchun hatto ertaga yozilish mumkin bo‘lgan joylar kvotasiga ega alohida bo‘lim mavjud. Asialuxe Travel viza rasmiylashtirishda yordam beradi — hujjatlarni yig‘ish va topshirishda ko‘maklashadi, zarurat bo‘lganida esa — sayyohni viza markaziga kuzatib boradi. Sizga esa eng yoqimli ishlar qoladi — boriladigan diqqatga sazovor joylar haqida ma’lumot to‘plash, restoranlarga tashrifni rejalashtirish va garderob haqida o‘ylash.
Narxi
Pragaga ikki kishili joylashuv bilan bir kishi uchun bo‘lgan turistik to‘plam narxi 15,6 mln so‘mdan, Karlov Varga — 17,2 mln so‘mdan va Marianske Laznega esa — 18,3 mln so‘mdan boshlanadi.
Kompleks turistik to‘plamlar, narxlar va parvoz sharoitlari haqida batafsil ma’lumotni kompaniya sayti va quyidagi telefon raqamlari orqali bilib olishingiz mumkin: (+998) 71−211−22−22, (+998) 71−201−77−77.

Национальный туроператор Asialuxe Travel предлагает полететь в Прагу за нежными трдельниками с корицей, острыми романтическими переживаниями, смотреть, как от оранжевых крыш Старого города отскакивают солнечные зайчики, как цветёт герань в узких улочках, как розовый закат будто орошает соком грейпфрута Карлов мост. Впитывать. Сидеть в плетёном кресле за чашкой кофе и наматывать каждую минуту на свой клубочек впечатлений. Любовь с этим городом случается одномоментно — Прага как по щелчку пальцев окатывает гостя шармом. И любовь эта будет навсегда.
С мая месяца национальный туроператор Asialuxe Travel начинает полётную программу в Чехию на крыльях Uzbekistan Airways. Именно ранней весной и летом здесь можно особенно пронзительно ощутить, как внутри разливается вкус новых открытий и счастья.
В объятиях Праги
Эта красивая европейская столица будто сошла со страниц сказок: старинные часы, готическая архитектура, средневековые шпили, панорамы, от которых перехватывает дыхание, крыши всех цветов радуги, еда, будто сошедшая с великих натюрмортов, атмосферные трактиры.
Здесь красота заполняет, захватывает. Вы просто сидите, оглушённые очарованием пряничных домиков или Староместской площади, а рука уже тянется нажать «построить маршрут» к знаменитому Танцующему дому. Красноречивее тысячи восторженных описаний Праги служит тот факт, что это место для отдыха выбирали величайшие умы, завзятые гурманы и аристократы.
На лечебные воды
Во все времена времена знать ехала в Чехию не только ради великой архитектуры и прехорошеньких улочек, вымощенных брусчаткой, — сюда приезжали и на лечение. Сегодня оздоровительный туризм здесь достиг запредельных высот. И этим непременно нужно воспользоваться. Так, всего в двух часах езды от Праги раскинул свои владения легендарный курорт Карловы Вары с бесчисленным множеством горячих минеральных источников.
А в трёх часах от столицы гостей с распростёртыми объятиями встречает бальнеологический рай Марианске-Лазне. Ведущие врачи мира, первоклассные санатории и сила природы здесь творят чудеса, дарят исцеление и оставляют впечатления на всю жизнь.
Пункт назначения — весь мир
Прелесть Праги ещё и в том, что отсюда можно легко отправиться в соседние страны Европы. В этом сезоне Asialuxe Travel предлагает две большие премьеры — недельные экскурсионные туры по маршрутам: Прага — Вена — Дрезден и Прага — Рим — Париж.
Вот так через один красивый город можно открывать для себя изыски Франции, жаркие соблазны Италии, аристократизм Австрии и Германии. Весь мир — у ваших ног. А начинается он с Праги.
С визами всё просто
Команда Asialuxe Travel уже всё продумала за вас. На сайте визового центра имеется отдельный раздел для рейса туроператора с квотами мест для записи хоть на завтра. Asialuxe Travel помогает в оформлении визы: содействует при сборах и сдаче документов, а при необходимости — сопровождает туриста в визовый центр. Вам останется наводить справки о достопримечательностях предстоящих пунктов назначения, планировать посещение ресторанов и продумывать гардероб.
Цена вопроса
Стоимость комплексных турпакетов на неделю в Прагу — от 15,6 млн сумов на одного человека при двухместном размещении. Цена турпакетов на неделю в Карловы Вары — от 17,2 млн сумов, а в Марианске Лазне — от 18,3 млн сумов.
Ознакомиться с детальной информацией о комплексных турпакетах, расценках и условиях перелёта можно на сайте компании или по телефонам: (+998) 71−211−22−22, (+998) 71−201−77−77.