Toshkent viloyatida 31 iyul soat 21:00 lar atrofida 2006 yilda tug‘ilgan bola yashash xonadonida o‘zining onasini oilaviy kelishmovchilik sababli qasddan o‘ldirib qo‘ydi. Mazkur xabarni Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinov tasdiqladi.
Bola ikki nafar voyaga yetmagan tanishlarini uyiga yordamlashish uchun chaqirgan, deb yozmoqda Daryo. Bola onasining murdasini uyning yerto‘lasiga ko‘mib qo‘ygani aytilmoqda.
Hozirda holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 97-moddasi 1-qismi (qasddan odam o‘ldirish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Gumonlanuvchilar protsessual tartibda ushlangan.

В Аккурганском районе Ташкентской области задержан 16-летний подросток по подозрению в убийстве своей матери. Об этом «Газете.uz» сообщил пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Узбекистана Хаёт Шамсутдинов.
По данным ведомства, инцидент произошёл 31 июля примерно в 21:00. Предположительно из-за семейного конфликта подросток позвал двух несовершеннолетних знакомых и вместе с ними убил мать. Тело женщины было зарыто в подвале дома.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 97 (умышленное убийство) Уголовного кодекса. Подозреваемые задержаны.