Gruziyaning Tbilisi shahrida dzyudo bo‘yicha «Katta dubulg‘a» musobaqasi o‘z yakuniga yetdi, unda o‘zbekistonlik atletlar bitta kumush va to‘rtta bronza medaliga ega bo‘ldi, deb xabar berdi MOQ.
+100 kg vazn toifasida Alisher Yusupov finalda gruziyalik Gela Zaalashviliga imkoniyatni boy berdi va kumush medalni qo‘lga kiritdi. O‘z navbatida, Alisher Yusupov qimmatli 700 reyting ochkosiga ega bo‘ldi, deb xabar berdi O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi matbuot xizmati.
Shuningdek, -100 kg vazn toifasida Otabek To‘raboyev, +100 kg vazn toifasidagi boshqa bir o‘zbekistonlik Shohruh Baxtiyorov, -81 kgda Sharofiddin Boltaboyev va -73 kgda Murodjon Yo‘ldoshev bronza medallariga sazovor bo‘lishdi.

В Тбилиси (Грузия) завершился турнир из серии Большого шлема по дзюдо, в котором спортсмены из Узбекистана завоевали одну серебряную и четыре бронзовых медали. Об этом сообщила пресс-служба Национального олимпийского комитета.
Алишер Юсупов (+100) уступил представителю Грузии Гела Заалашвили и завоевал серебряную медаль. Алишер Юсупов также набрал 700 ценных рейтинговых очков, сообщила пресс-служба Федерации дзюдо Узбекистана.
Бронзовые медали завоевали Отабек Турабоев (-100) и Шохрух Бахтиёров (+100). Бронзовые медали также в копилку сборной принесли Муроджон Юлдашев (-73) и Шарофиддин Болтабоев (-81).