25 may soat 10:00 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 3180 nafarni tashkil qilmoqda. Bu haqda Sog‘liqni saqlash vazirligi xabar qildi.
Unga ko‘ra, yangi kasallanish holatlarining 4 nafari Qoraqalpog‘iston Respublikasida aniqlanib, ulardan 3 nafari xorijdan kelgan xalqaro yuk tashuvchi avtomobil haydovchilari (ulardan 2 nafari ukrainalik), 1 nafari chegara bojxona posti xodimi.
Koronavirusga chalinganlarning 5 nafari esa Samarqand viloyatida aniqlangan. Ularning 4 nafari kasallikka chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib yuqtirgan. 1 nafari esa aholi orasidan aniqlangan. Hozirda epidemiologik surushtiruv ishlari olib borilmoqda.
Yana 1 nafar Toshkent viloyatida chegara bojxona posti xodimida aniqlangan. Qolgan 6 nafari Karantin markazidagi fuqarolar orasida qayd etildi, deyiladi xabarda.
Hozirda Respublika bo‘ylab koronavirus infeksiyasidan 602 kishi davolanmoqda, ulardan 3 nafarining ahvoli og‘ir, deb ma’lum qilinmoqda.
Koronavirus infeksiyasidan sog‘ayganlar soni hozirda 2565 kishini tashkil etmoqda. O‘n uch kishi hayotdan ko‘z yumgan.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 25 мая выросло на 16 и достигло 3180, сообщило Министерство здравоохранения.
4 новых случая выявлены в Каракалпакстане, из них 3 — у водителей международных грузовых автомобилей дальнего следования (в их числе двое украинцев) и 1 — у сотрудника приграничного таможенного поста.
5 случаев зафиксированы в Самаркандской области, из них 4 — у людей, контактировавших с больными COVID-19, 1 — среди населения. Еще 1 случай коронавируса выявлен у сотрудника приграничного таможенного поста в Ташкентской области.
Остальные 6 случаев выявлены у граждан, находившихся на карантине.
На данный момент от COVID-19 в стране выздоровели 2565 человек, 602 пациента остаются на лечении, из них 3 — в тяжелом состоянии.