Республика тез тиббий ёрдам марказининг автопарки Jizzakh Auto компанияси томонидан йиғилган яна 30 та Volkswagen Caddy автомашинаси билан тўлдирилди. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги матбуот хизмати хабар берди.
Автомобиллар тез тиббий ёрдам марказининг Қашқадарё, Самарқанд ва Хоразм филиалларига мавжуд эҳтиёжга қараб тақсимланади. Натижада тизимдаги бундай автотранспорт воситалари сони жами 800 дан ошади.
Ушбу автомобилларни етказиб бериш 2021 йил сентябрь ойида бошланган. Ўша йилнинг май ойида президент октябрга қадар вилоятларга 1000 та Volkswagen Caddy автомобилини етказиб беришни топширган.
Ўтган йил бошида «103» хизматда 2938 та тез тиббий ёрдам машинаси борлиги, улардан 648 таси ёки 22 фоизи янгиланишга муҳтожлиги маълум қилинган. Машиналарнинг аксарияти — 2082 таси Damas бўлиб, мамлакатда улардан ушбу мақсадда фойдаланиш босқичма-босқич тўхтатилмоқда. Шунингдек, хизматда 244 Hyundai, 228 Ford, 145 Volkswagen Caddy ва бошқа автомобиллар мавжуд эди.
2023 йил давомида тез тиббий ёрдам марказига жами 685 дона Volkswagen Caddy топширилган. Шундай қилиб, ушбу русумдаги тез ёрдам машиналарининг умумий сони ҳозир 800 донадан ошади.

Автопарк Республиканского центра скорой медицинской помощи пополнился ещё 30 автомобилями Volkswagen Caddy, собранными на мощностях Jizzakh Auto. Об этом сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения Узбекистана.
Машины будут распределены между Кашкадарьинским, Самаркандским и Хорезмским филиалами центра скорой помощи.
Поставки этих машин были начаты в сентябре 2021 года. В мае того года президент поручил до октября поставить в регионы 1000 автомобилей Volkswagen Caddy.
В начале 2023 года сообщалось, что служба 103 имеет 2938 машин скорой помощи, из которых 648, или 22%, должны быть обновлены. Большую часть машин — 2082 — представляли микровэны Damas, от использования которых для этой цели в стране постепенно отказываются. У службы также было 244 автомобиля Hyundai, 228 Ford, 145 Volkswagen Caddy и другие машины.
В течение прошлого года центр скорой помощи получил в общей сложности 685 автомобилей Volkswagen Caddy. Таким образом, общее количество карет скорой помощи данной модели сейчас превышает 800.