29 июлга ўтар кечаси Тошкентнинг Бунёдкор шоҳкўчасида ЙТҲ содир бўлди, оқибатда тўрт киши жабрланди.
Пойтахт ИИББ ЙҲХБ матбуот хизмати хабарига кўра, учта енгил автомобиль — иккита Lacetti ва Cobalt автомобиллари тўқнашиб кетган.
Lacetti автомашиналаридан бирининг ҳайдовчиси ва уч нафар йўловчиси турли даражадаги тан жароҳатлари олиб, шифохонага ётқизилган.
Бир кун аввал Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев жума куни Фарғонада бўлиб ўтган Ички ишлар вазирлиги ҳайъати йиғилишида йўл ҳаракати хавфсизлиги соҳаси ҳолатини танқид қилганди.
Унинг сўзларига кўра, йилнинг биринчи ярмида мамлакатда 4 мингга яқин ЙТҲ ҳодиса қайд этилган, уларда 873 киши ҳалок бўлган, 3,5 мингдан ортиқ киши жароҳатланган.
«Эътибор беринг, 48 фоиз аварияларнинг сабаби йўл инфратузилмасидаги камчиликлар ҳисобланади», — деган президент.

В ночь на 29 июля на проспекте Бунёдкор в Ташкенте произошло ДТП, в результате которого пострадали четыре человека.
Как сообщила пресс-служба УБДД ГУВД столицы, столкнулись три машины — два автомобиля Lacetti и Cobalt.
Водитель и три пассажира одного автомобиля Lacetti получили разные телесные повреждения и были госпитализированы.
Накануне президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев на совещании коллегии МВД в Фергане в пятницу подверг критике состояние сферы безопасности дорожного движения.
Он сообщил, что за первое полугодие в стране зарегистрировано около 4000 ДТП, в них погибло 873 человека и более 3500 человек получили травмы.