Нарзулло Наимович Обломурадов Тошкент молия институти Кузатув кенгаши қарори билан мазкур университетнинг илмий ишлар ва инновациялар бўйича проректори этиб тайинланди. Бу ҳақда университет сайтида хабар берилди.
Нарзулло Обломуродов (1975 йилда туғилган) 1996 йилда Тошкент Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетини, 2000 йилда Бирмингем университетини (Буюк Британия) тамомлаган. Иқтисодиёт фанлари номзоди, доцент.
Ўтган йиллар давомида Ўзбекистон президентининг Халқ қабулхонаси фаолиятини мониторинг қилиш ва мувофиқлаштириш бўлимига раҳбарлик қилган, Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари (2020 йилда тайинланган), Ўзбекистон Экологик партияси раиси (2021 йилда сайланган) бўлган.
У 2021 йил октябрь ойида бўлиб ўтган сайловда Ўзбекистон президентлигига номзодини кўрсатган ва якунда 4,1 фоиз овоз олган. Ўша йилнинг декабрь ойида Давлат экология қўмитаси раиси бўлган.
2022 йил декабрь ойида Ўзбекистон вазирлик ва идоралари сони қисқартирилиб, қайта ташкил этилганидан сўнг у табиат ресурслари вазирининг ўринбосари этиб тайинланганди. Июнь ойида у бошқа ишга ўтгани муносабати билан эгаллаб турган лавозимидан озод қилинган.
Шунингдек, институт кузатув кенгаши томонидан иқтисод фанлари доктори, профессор Алимназар Хужамуратович Исламкулов Халқаро ҳамкорлик бўйича проректор этиб тайинланди.

Нарзулло Наимович Обломурадов решением наблюдательного совета Ташкентского финансового института назначен проректором этого вуза по научной работе и инновациям. Об этом сообщается на сайте вуза.
Нарзулло Обломурадов (1975 года рождения) в 1996 году окончил Ташкентский университет мировой экономики и дипломатии, в 2000 году — Бирмингемский университет (Великобритания). Кандидат экономических наук, доцент.
В разные годы возглавлял отдел контроля и координации деятельности Народной приёмной президента Узбекистана, был первым заместителем председателя Государственного комитета по экологии и охране окружающей среды (назначен в 2020 году), председателем Экологической партии Узбекистана (избран в 2021 году).
Был кандидатом в президенты Узбекистана на выборах в октябре 2021 года, по итогам которых набрал 4,1% голосов. В декабре того же года стал председателем Госкомэкологии.
В декабре 2022 года после сокращения количества и реорганизации министерств и ведомств Узбекистана был назначен заместителем министра природных ресурсов. В июне был освобождён от должности в связи с переходом на другую работу.
Наблюдательный совет института также назначил проректором по международному сотрудничеству доктора экономических наук, профессора Алимназара Худжамуратовича Исламкулова.