«Барселона» клуби сардори Лионель Месси ўз клубини тарк этмоқда. Бу ҳақда клубнинг расмий сайти хабар бермоқда.
Испаниянинг «Барселона» клуби аргентиналик ҳужумчиси Лионель Месси билан келишувга эришган бўлса ҳам, молиявий ва бошқа тузилмавий муаммолар сабабли ўйинчини клубни тарк этишга мажбур бўлганлигини маълум қилди. Тузилмавий муаммоларга клуб «Ла лига қоидалари» дея изоҳ бериб кетган.
«Иккала томонлар ҳам клуб ва ўйинчининг истаги амалга ошмаганлигидан қайғуда», — дейилади хабарда.
Лионель Месси 2000 йил «Барселона»га қўшилган бўлса, 2003 йилдан бошлаб асосий жамоа сафида тўп сурган. «Барселона» сафида у 10 маротаба Испания чемпионатида, 4 маротаба Чемпионлар лигасида, 7 маротабадан Испания Кубоги ва Суперкубогида, 3 маротабадан Европа Суперкубоги ва клублар ўртасидаги ЖЧда ғалаба қозонган.

Капитан футбольного клуба «Барселона» Лионель Месси покидает команду. Об этом сообщил официальный сайт клуба.
В заявлении отмечается, что ранее «Барселона» и Месси достигли соглашения и намеревались подписать новый контракт 5 августа, но «из-за финансовых и структурных препятствий (нормы Ла Лиги) официально оформить документ невозможно».
«В связи с этой ситуацией Лионель Месси больше не будет представлять „Барселону“. Стороны испытывают глубокое сожаление в связи с тем, что желание клуба и игрока исполнить не удастся», — говорится в сообщении клуба.
Лионель Месси присоединился к «Барселоне» в 2000 году и начал выступать за основную команду с 2003 года. В составе клуба он выиграл чемпионат Испании (10 раз) и Лигу чемпионов (4 раза). Также он добился успехов в Кубке и Суперкубке Испании (по 7 раз), в Суперкубке Европы и на клубном Чемпионате мира (по 3 раза).