19 июнь соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 5855 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 27 нафари Карантин марказидаги фуқаролар орасида, 61 нафари Тошкент шаҳрида (шундан 51 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб карантинга олинганлар, 10 нафари аҳоли орасида) аниқланган.
Бош давлат санитария инспектори Нурмат Отабеков сўзларига кўра, ҳозирда Республика бўйлаб коронавирус инфекциясидан 1637 киши даволанмоқда. Улардан 12 нафар бемор оғир аҳволда, деб баҳоланмоқда.
Айни пайтда мамлакатда 4199 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайган. Ўн тўққиз киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 19 июня выросло на 88 и достигло 5855, сообщило Министерство здравоохранения.
27 новых случаев выявлено среди граждан, находившихся в карантинном центре в Ташкентской области, 61 — в Ташкенте (из них 51 — у контактировавших с заболевшими, 10 — среди населения).
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране составляет 4199. Лечение проходят 1637 пациентов, состояние 12 из них оценивается как тяжелое.