27 май соат 23:30 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 3369 (+14) нафарни ташкил этмоқда, дея хабар қилди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Янги касалланиш ҳолатларининг 7 нафари Бухоро вилоятида аҳоли орасида (Шофиркон туманидаги битта оила аъзолари) аниқланган. Мазкур ҳолат ушбу вилоятга коронавирус инфекцияси қайтганини кўрсатмоқда. Шунингдек, 5 нафари Тошкент шаҳрида аҳоли орасида аниқланган. 2 нафари эса Тошкент вилоятидан (1 нафари халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси, яна 1 нафари аҳоли орасидан аниқланган).
️Айни пайтда мамлакатда 2668 (+32) нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар бутунлай соғайди. Тузалганларнинг 25 нафари Тошкент шаҳридан, 5 нафари Самарқанд вилояти ҳамда 2 нафари Навоий вилоятидан.
️Ҳозирда мамлакатда даволанаётган 687 нафар беморга шифокорлар томонидан белгиланган стандартлар бўйича даво чоралари кўрилмоқда. Улардан 1 нафари ўта оғир аҳволда, 3 нафари эса оғир аҳволда.

Общее число подтвержденных в Узбекистане случаев коронавируса на конец среды достигло 3369, увеличившись за день на 79. Об этом сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения.
Из 14 новых случаев 7 зафиксировано в Бухарской области — у 7 членов одной семьи в Шафирканском районе. Таким образом, в этой области вновь появились инфицированные коронавирусом.
Еще 5 случаев выявлено в Ташкенте — также среди населения и 2 — в Ташкентской области (1 — среди населения и 1 — у водителя международных грузовых автоперевозок).
За день в стране было выписано 32 пациента, вылечивших от коронавируса, общее число выздоровевших достигло 2668.
В настоящее время на лечении находится 687 человек, состояние 1 из них крайне тяжелое, 3 — тяжелое. Число скончавшихся пациентов с коронавирусом составляет 14.