Туркия ҳамкорлик ва мувофиқлаштириш агентлиги (TIKA) 30 апрель куни Ўзбекистонга инсонпарварлик ёрдами тақдим этди, дея хабар берди Ўзбекистон Инновацион соғлиқни сақлаш миллий палатаси.
Республикага етиб келган юк шифокорлар учун 5000 комплект шахсий ҳимоя воситалари: комбензонлар, кўзойнаклар, ниқоб, қўлқоп ва бахиллаларни ўз ичига олади.
Юк топшириш ҳужжатларини имзолашда Туркиянинг Ўзбекистондаги элчиси Меҳмет Сурейя Эр Ўзбекистон ҳукумати коронавирус тарқалишини тўхтатиш борасида ўз вақтида ва юқори даражада чоралар кўрганини таъкидлади.

Турецкое агентство по сотрудничеству и координации (ТИКА) 30 апреля передало Узбекистану гуманитарную помощь, сообщила Национальная палата инновационного здравоохранения Узбекистана.
Прибывший в республику груз включает 5000 комплектов средств индивидуальной защиты для врачей: комбинезоны, очки, маски, перчатки и бахилы.
На подписании документов по передаче груза посол Турции в Узбекистане Мехмет Сурейя Эр отметил высокий уровень и своевременность мер, предпринятых правительством Узбекистана для сдерживания распространения коронавируса, с чем связаны успехи страны в этом направлении.