5 февраль куни Измирдан учган Туркиянинг Pegasus авиакомпанияси лайнери Истанбулдаги Сабиҳа Гёксен аеропортига қўнишда учиш-қўниш йўлагидан чиқиб кетди ва учта қисмга бўлиниб кетди, дея хабар қилди Новости РАА.
Туркия Соғлиқни сақлаш вазирлигига кўра, ҳалок бўлганлар сони 3 кишига етди, 179 киши жароҳат олди. Самолёт бортида жами 183 киши бўлган: 177 йўловчи, шу жумладан икки бола ва олти нафар экипаж аъзоси.
Туркиянинг DHA ахборот агентлиги самолёт қўнгани видеосини эълон қилди. Кузатув камераси лавҳаларида линернинг қандай қилиб юқори тезликда учиш-қўниш йўлаги бўйлаб ҳаракатланиши, сўнгра йўлакдан отилиб чиқиб, пастликка қулаши акс этган.

Лайнер турецкой авиакомпании Pegasus, выполнявший 5 февраля рейс из Измира, при посадке выехал за пределы взлетно-посадочной полосы в аэропорту Сабихи Гёкчен в Стамбуле и развалился на три части, сообщило РИА Новости.
По данным Министерства здравоохранения Турции, число погибших составило 3 человека, 179 получили ранения. Всего на борту находились 183 человека: 177 пассажиров, в том числе двое детей, и шесть членов экипажа.
Турецкое информагентство DHA опубликовало видео посадки самолета. На кадрах с камеры видеонаблюдения видно, как лайнер на высокой скорости движется по взлетно-посадочной полосе, после чего выкатывается за ее пределы и падает с обрыва.