Бугун, 6 январь куни Волгабўйи ҳудудидан кирган совуқ ва нам ҳаво оқими сабабли Ўзбекистон ҳудудининг катта қисмида ёғингарчилик (ёмғир, қор) кузатилади, дея хабар қилди Ўзгидромет матбуот хизмати.
7 январь куни фақат Тошкент, Самарқанд, Жиззах, Сирдарё вилоятларида ва Фарғона водийси вилоятларида нобарқарор об-ҳаво сақланиб туради, бу жойларда ёмғир, қор ёғиши мумкин. Республиканинг қолган ҳудудлари бўйича ёғингарчилик кузатилмайди.
Ҳаво ҳарорати кечаси 2 даража совуқ — 3 даража илиққача, кундузи 0−5 даража илиққача пасаяди.
8−9 январь кунлари об-ҳавонинг ёғингарчиликсиз, камбулутли бўлиши кутилмоқда. Антициклон чегараси таъсири натижасида ҳарорат кечаси манфий кўрсаткичларгача пасайиб 3−5 даража совуқни ташкил қилади.
Кундузи қуёш ҳавони илитиб, 9 январга келиб ҳаво ҳарорати 7−12 даража илиққача кўтарилади.
10 январда совуқ ҳаво оқими Ўзбекистон ҳудудидан чекинади. Тунги ҳарорат 0−2 даража совуққача кўтарилади, кундузи 7−12 даража илиқ атрофида бўлади.

Дождь и снег, местами выпадающие по территории Узбекистана, сегодня, 6 января, обусловлены вторжением прохладной и относительно холодной воздушной массы с районов Поволжья, сообщил Узгидромет.
Завтра, 7 января, неустойчивая погода сохранится только по Ташкентской, Самаркандской, Джизакской, Сырдарьинской областям и по регионам Ферганской долины. Здесь местами возможны небольшие осадки — дождь и снег. По остальной территории республики ожидается погода без осадков.
Температура воздуха в эти дни понизиться до −2…+3 градусов ночью и до 0…+5 градусов тепла.
В середине недели, 8−9 января, ожидается преобладание малооблачной погоды, без осадков. В ночные часы в связи с влиянием холодной периферии антициклона температура воздуха будет понижаться до −5…−3 градусов мороза. Днем солнце будет постепенно прогревать воздушную массу и к 9 января температура воздуха повысится до +7…+12 градусов.
В пятницу, 10 января, холодная воздушная масса будет отступать с территории Узбекистана. Ночные морозы ослабеют до −2…0 градусов, днем температура воздуха останется в пределах +7…+12 градусов.