Президентнинг 11 сентябрдаги қарори билан Сарвар Наджимович Бабаходжаев Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Президент, ижод ва ихтисослаштирилган мактабларни ривожлантириш агентлиги директори лавозимига тайинланди. Бу ҳақда Халқ таълими вазирлиги матбуот хизмати хабар қилди.
Шу муносабат билан, Сарвар Бабаходжаев Халқ таълими вазирининг ўринбосари лавозимидан озод этилди.
Сарвар Бабаходжаев (1978 й. т.) — Тошкент давлат техника университети (1998) ва Япония халқаро университети (2002) битирувчиси.
2016−2018 йилларда Тошкентдаги Инҳа университети ректори, унгача ушбу ОТМнинг академик лицейлар ва касб-ҳунар коллежлари билан ишлаш бўлими бошлиғи ҳамда маъмурий масалалар бўйича бош менежер лавозимларида ишлаган.
2014−2015 йилларда Innovative initiatives institute нодавлат таълим муассасаси директори ва маслаҳатчиси, 2009−2014 йилларда — Тошкентдаги Сингапур менежментни ривожлантириш институти молия бўлими ва маъмурияти бош менежери бўлиб ишлаган.
2017 йилдан «Ўзбекистон-Корея Республикаси» дўстлик жамияти бошқаруви раиси ҳисобланади.
Эслатиб ўтамиз, янги агентлик президент Шавкат Мирзиёевнинг 9 сентябрдаги қарори билан ташкил этилган эди.

Постановлением президента Узбекистана Шавката Мирзиёева Сарвар Наджимович Бабаходжаев назначен директором Агентства по развитию президентских, творческих и специализированных школ при Кабинете Министров. Об этом «Газете.uz» сообщили в пресс-службе Министерства народного образования, где Сарвар Бабаходжаев с прошлого года работал заместителем министра.
Сарвар Бабаходжаев (1978 г. р.) — выпускник Ташкентского государственного технического университета (1998) и Японского международного университета (2002).
В 2016—2018 годах работал ректором Университета Инха в Ташкенте, до этого был начальником отдела по работе с академическими лицеями и профессиональными коллежами этого же вуза и главным менеджером по административным вопросам.
В 2014—2015 годах был директором и советником негосударственного образовательного учреждения Innovative initiatives institute, в 2009—2014 годах — главным менеджером отдела финансов и администрации Сингапурского института развития менеджмента в Ташкенте.
С 2017 года является председателем правления общества дружбы «Узбекистан-Республика Корея».
Агентство по развитию президентских, творческих и специализированных школ было создано указом президента от 9 сентября.