Муқаддам қўшни Қорақалпоғистоннинг Беруний туманида ҳоким лавозимида ишлаган Фарҳод Уразбаевич Эрманов Хоразм вилояти ҳокими вазифасини бажарувчи этиб тайинланди.
Хоразм вилояти ҳокимиятининг «Газета.uz"га берган хабарига кўра, ташкилий масала шанба куни бош вазир Абдулла Арипов иштирокида Халқ депутатлари вилоят кенгашининг навбатдан ташқари йиғилишида кўрилган.
Фарход Эрманов (1958 й.т.) — Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалиги механизациялаш муҳандислари институти (1981) ва Тошкент давлат иқтисодиёт университети (1996) битирувчиси. Сенат аъзоси, Қонунчилик ва суд-ҳуқуқ масалалари қўмитаси аъзоси.
У 1995−1998 йилларда Амударё тумани ҳокими, 2004−2010 йилларда Қорақалпоғистон Республикаси қишлоқ хўжалиги вазири бўлган.
2017 йил сентябрь ойидан буён Хоразм вилояти ҳокими лавозимида Илгизар Матёқубович Собиров (2006−2015 йилларда Ўзбекистон Олий Мажлиси Сенат раиси) ишлаб келаётган эди. Мавжуд маълумотларга кўра, у ўз лавозимидан саломатлиги сабабли кетган.

Временно исполняющим обязанности хокима Хорезмской области утвержден Фарход Уразбаевич Эрманов, до этого работавший хокимом соседнего Берунийского района Каракалпакстана.
Как сообщили «Газете.uz» в хокимияте Хорезмской области, организационный вопрос был рассмотрен на внеочередной сессии областного Кенгаша народных депутатов с участием премьер-министра Абдуллы Арипова в субботу.
Фарход Эрманов (1958 г. р.) — выпускник Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства (1981) и Ташкентского государственного экономического университета (1996). Сенатор, член Комитета верхней палаты парламента по законодательству и судебно-правовым вопросам.
В 1995—1998 годах был хокимом Амударьинского района, в 2004—2010 годах — министром сельского и водного хозяйства Каракалпакстана.
С сентября 2017 года хокимом Хорезмской области был Илгизар Матякубович Сабиров (в 2006—2015 годах он был председателем Сената Олий Мажлиса Узбекистана). По имеющейся информации, он освобожден от должности по состоянию здоровья.