Аралаш яккакураш жанглари устаси ўзбекистонлик Маҳмуд Муродов (11−6−0) 25 июнь куни Чехиянинг Прага шаҳрида XFN 3 мусобақасида беллашув ўтказди. Спортчи XFN (X Fight Nights) талқини бўйича вақтинчалик чемпион мақомини қўлга киритди, деб хабар қилинди ташкилотнинг Facebook’даги расмий саҳифасида.
84 кг гача вазн тоифасида ўзбекистонлик спортчига хорватиялик Зоран Дод (9−8−0) рақиб бўлди. Уч раунд якунларига кўра Маҳмуд Муродов ҳакамлар томонидан бир овоздан ғолиб деб топилди.
Голландиялик Дэвид Рамирес (6−3−0) XFN’нинг амалдаги чемпиони ҳисобланади. Аввалига Муродов у билан жанг олиб бориши керак эди, аммо Рамиресдаги жароҳат сабабли ўзбекистонлик спортчи Зоран Додга қарши рингга кўтарилди.
Эндиликда Муродов World Kickboxing Network ташкилоти талқини бўйча қитъалараро чемпион, Caveam талқини бўйича жаҳон чемпиони ва XFN талқини бўйича вақтинчалик чемпион ҳисобланади. У бокс бўйича 12 карра жаҳон чемпиони америкалик кичик Флойд Мейвезерга тегишли бўлган The Money Team (TMT) клубида ҳам жанг олиб боради.

Боец смешанных единоборств из Узбекистана Махмуд Мурадов (11−6−0) выступил в турнире XFN 3 в чешской Праге 25 июня. Спортсмен стал обладателем титула временного чемпиона по версии XFN (X Fight Nights), сообщается на официальной странице организации в Facebook.
В весовой категории до 84 кг соперником узбекистанца стал хорват Зоран Дод (9−8−0). По итогам трех раундов Махмуд Мурадов победил единогласным решением судей.
Действующим чемпионом XFN является голландец Дэвид Рамирес (6−3−0). Изначально Мурадов должен был драться с ним, однако из-за травмы Рамиреса узбекистанский спортсмен вышел на ринг против Зорана Дода.
Мурадов теперь владеет титулами интерконтинентального чемпиона по версии организации World Kickboxing Network, чемпиона мира по версии Caveam и титула временного чемпиона по версии XFN. Он также состоит в клубе The Money Team (TMT), который принадлежит 12-кратному чемпиону мира по боксу американцу Флойду Мейвезеру-младшему.