Актам Хаитов Ўзбекистон давлат стандартлаштириш, метрология ва сертификатлаштириш агентлиги «Ўзстандарт» бош директори лавозимига тайинланди, хабар қилди «Газета.uz"нинг ҳукуматдаги ахборот манбаси.
Актам Хаитов (1974 йил таваллуд топган) — Самарқанд кооператив институти битирувчиси (1994 йил). 2010 йил мартидан 2014 йил июлига қадар Ўзбекистон меҳнат ва аҳолини ижтимоий муҳофаза қилиш вазири (бунга қадар вазир в. б. бўлган), сўнгра — 2014 йил сентябрдан — «Биокимё» АЖнинг иқтисодиёт ва режалаштириш ишлари бўйича директори лавозимида фаолият кўрсатган.
«Ўзстандарт» раҳбарлигига мазкур лавозимда 2012 йилдан буён ишлаб келаётган Абдусалом Қурбонов ўрнига тайинланди.

Генеральным директором Узбекского агентства стандартизации, метрологии и сертификации («Узстандарт») назначен Актам Хаитов, сообщили «Газете.uz» источники в правительстве.
Актам Хаитов (1974 года рождения) — выпускник Самаркандского кооперативного института (1994 год). С марта 2010 года по июль 2014 года работал министром труда и социальной защиты населения Узбекистана (до этого был и. о. министра), затем — с сентября 2014 года — был директором по экономии и планированию АО «Биокимё».
На посту главы «Узстандарта» он сменил Абдусалама Курбанова, занимавшего эту должность с июня 2012 года.