UFI Yevropa konferensiyasi har yili ko‘rgazma sanoati sohasidagi xalqaro va milliy birlashmalar hamda ularning hamkorlarini qamrab oladigan, butun dunyo bo‘ylab faoliyat yuritadigan sanoat tashkiloti bo‘lgan UFI Butunjahon ko‘rgazma sanoati birlashmasi tomonidan tashkil etiladi. UFI birlashmasi oltita qit’aning 85 mamlakatidagi 239 ta shahardan 684 ta tashkilot a’zosini birlashtiradi.
2023-yil 14−16-iyun kunlari Niderlandiyaning Maastrixt shahrida UFI Yevropa konferensiyasi bo‘lib o‘tdi, unda yirik ko‘rgazma sanoati vakillari ishtirok etdilar. Messe Frankfurt (Germaniya), Fiyera Milano (Ispaniya), Koelnmesse (Germaniya), Feria Valensia (Ispaniya), Viparis (Fransiya), BolognaFiyere (Italiya) kabi xalqaro ko‘rgazmalarining taniqli tashkilotchilari bilan bir qatorda O‘zbekistonda yangi ko‘rgazma maydoni bo‘lgan Central Asian Expo Uzbekistan (CAEx) ham ishtirokchilar orasidan joy oldi.
Ushbu konferensiya butun sanoat vakillari uchun har yili o‘tkaziladigan muhim uchrashuvdir. Konferensiya ko‘rgazma tashkilotchilari faoliyatini targ‘ib qiladi, hamda Assotsiatsiya a’zolari va umuman ko‘rgazma sanoati manfaatlarini himoya qiladi. Uyushma o‘z navbatida xalqaro savdoni rivojlantirishga ko‘maklashishni o‘z oldiga maqsad qilib qo‘ygan.
O‘zbekistondagi yangi ko‘rgazma maydoni bo‘lgan CAEx ham UFI Assotsiatsiyasi kabi o‘z oldiga O‘zbekistonning ishbilarmonlik muhitini rivojlantirish, qulay biznes muhitini shakllantirish va mamlakat biznes madaniyatini yaxshilash hamda raqobatni rivojlantirishga ko‘maklashishni maqsad qilgan.
Yangi ko‘rgazma markazi mintaqaning ekspomadaniyatini rivojlantirish va xalqaro hamkorlarga Markaziy Osiyoni ishonchli va istiqbolli biznes hamkor sifatida tanitish imkoniyatini berish uchun zamonaviy biznes maydonini shakllantirishga intiladi.
CAEx ko‘rgazma maydoni 2023-yil sentabr oyidan biznes uchun diqqatga sazovor joy bo‘lishga tayyor bo‘ladi.

Европейская конференция UFI ежегодно организовывается Всемирной ассоциацией выставочной индустрии UFI, действующей по всему миру отраслевой организацией, которая охватывает международные и национальные ассоциации в области выставочной индустрии, а также их партнёров. Организация объединяет 684 члена-организации в 239 городах в 85 странах на 6 континентах.
caex, central asian expo, реклама
С 14 по 16 июня 2023 года в городе Маастрихт, Нидерланды, прошла Европейская конференция UFI, где приняли участие крупные представители выставочной индустрии. Среди участников были такие известные организаторы мировых выставок, как Messe Frankfurt (Германия), Fiera Milano (Испания), Koelnmesse (Германия), Feria Valencia (Испания), Viparis (Франция), BolognaFiere (Италия), а также представители новой выставочной площадки в Узбекистане — Central Asian Expo Uzbekistan (CAEx).
Конференция является важной ежегодной встречей для всей отрасли. Она способствует деятельности и представляет интересы членов ассоциации и выставочного бизнеса в целом. Ассоциация в свою очередь ставит перед собой цель — содействие развитию международной торговли.
Новая выставочная площадка СAEx разделяет видение ассоциации UFI и участие на конференции — это первый шаг в способствовании развитию делового климата Узбекистана, формировании комфортной бизнес-среды и улучшении бизнес-культуры страны и благоприятствовании развития конкуренции.
Новая площадка стремится сформировать современное бизнес-пространство для развития экспо-культуры региона и дать возможность международным партнёрам узнать Центральную Азию как надёжного и перспективного делового партнера.
CAEx находится в самом сердце Азии и ее роль — дать возможность встретиться разным взглядам, разным концепциям, разным традициям, и новая выставочная площадка CAEx готова стать центром притяжения для бизнеса с сентября 2023 года.