2022 yilgi futbol bo‘yicha Jahon chempionatining bosh homiysi Coca-Cola kompaniyasi to‘rt yillikning asosiy futbol voqealari markazida Qatarga yo‘llanmalar yutib olish o‘yinni e’lon qildi.
Coca-Cola bilan ajoyib tajriba va haqiqiy futbol ishqibozining orzusi haqiqatga aylanishi mumkin.
Coca-Cola Classic, Coca-Cola Zero Sugar, Fanta Apelsin qopqoqlari ostida imkoniyat yashiringan plastik idishlarni maxsus cheklangan partiyasi do‘konlar peshtaxtalarida mavjud.
Aksiya shartlari oddiy:
• 0,5, 1, 1,5 litrli maxsus qopqoqli Coca-Cola Classic, Coca-Cola Zero Sugar, Fanta Apelsin sotib olish;
• 0580 raqamiga qo‘ng‘iroq qilish kerak bo‘ladi.
G‘oliblarning ismlari coca-cola.uz saytida e’lon qilinadi. G‘oliblardan biri sovrindan bosh tortsa, kompaniya sovrinni «zaxiradagi» nomzodga o‘tkazadi.
«Jahon chempionati muxlislari uchun naqadar muhim voqea ekanini bilamiz. Ishonamizki, bir kun kelib o‘zbekistonlik muxlislar o‘z terma jamoasini qo‘llab-quvvatlash uchun davlatlardan biriga borishadi. Bu yil biz hamma narsaning imkoni borligini va har qanday orzu haqiqatga aylanishi mumkinligini tasdiqlamoqchimiz. Bu noyob imkoniyat, Coca-Cola stendlariga butun dunyodan muxlislar taklif etiladi. O‘zbekiston Qatarda o‘tkaziladigan muhtasham futbol turida ishtirok etuvchi davlatlardan biriga aylanganidan xursandmiz», — dedi Sosa Sola`ning Markaziy Osiyo va Kavkaz bo‘yicha marketing menedjeri Ayazbek Sovetbekov.
Coca-Cola va Fanta Apelsin qopqoqlari ostida siz sovg‘a kalitiga aylanadigan harflarni topasiz. 30 ta omadli insonlar ORZU so‘zini to‘plab, Jahon chempionatiga ikkita yo‘llanma yutib olish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

Генеральный спонсор Чемпионата мира по футболу 2022, компания Coca-Cola, объявляет большой розыгрыш путевок в Катар — эпицентр главных футбольных событий четырехлетия.
Невероятный опыт вместе с Coca-Cola и настоящая мечта поклонника футбола могут стать реальностью для каждого.
Специальная лимитированная партия бутылок Coca-Cola Classic, Coca-Cola Zero Sugar, Fanta Apelsin, под крышками которых прячется шанс, уже на полках магазинов.
Условия акции простые:
• купить Coca-Cola Classic, Сoca-Cola Zero Sugar, Fanta Apelsin со специальной крышкой в формате 0,5 л, 1 л или 1,5 л;
• позвонить на горячую линию: 0580.
Имена победителей публикуются на сайте. Если кто-то из победителей отказывается от приза, компания передает приз кандидату «со скамейки запасных».
«Мы знаем, какое знаковое событие для болельщиков — Чемпионат мира. Верим, что однажды болельщики из Узбекистана обязательно отправятся в одну из стран, чтобы поддерживать свою сборную. В этом году мы хотим подтвердить, что все возможно и любая мечта может стать реальностью. Это уникальный шанс, на трибуны Coca-Cola приглашены болельщики со всего мира. Мы рады, что Узбекистан стал одной из стран-участниц грандиозного футбольного тура в Катар», — отметил менеджер по маркетингу Coca-Cola в Центральной Азии и на Кавказе Аязбек Советбеков.
Под крышками Coca-Cola и Fanta Apelsin вы найдете буквы, которые станут ключами к подаркам. 30 счастливчиков будут иметь возможность получить по два билета на Чемпионат мира по футболу, собрав слово ORZU.
Призовой пакет включает в себя:
• два билета на самолет Ташкент — Доха;
• два билета на футбольный матч;
• проживание и питание в отеле на двоих.
300 счастливчиков, которые найдут буквы T, L, V, станут обладателями телевизора. 300 тысяч человек, отыскавшие букву М, будут иметь возможность выиграть брендированные футболки от Coca-Cola.