10 mart kuni Toshkent viloyatining Yangiyo‘l tumanida 17 yoshli o‘quvchi qiz o‘z uyidagi issiqxonada osilgan holatda topildi, deya xabar qildi O‘zbekiston Bosh prokuraturasi matbuot xizmati «Gazeta.uz»ga.
«Gazeta.uz»ning huquqni muhofaza qilish organlaridagi axborot manbasi ma’lumotlariga ko‘ra, fojiali holatdan bir oz avval uning ishtirokidagi uyatli videoning tarqalgani hodisaga sabab bo‘lgan bo‘lishi mumkin.
Tuman prokuraturasi tergovga qadar tekshiruv o‘tkazmoqda. Hodisa yuzasidan Yangiyo‘l tuman xalq ta’limi bo‘limi, voyaga yetmaganlar ishlari bo‘yicha komissiya hamda mahalla va oila masalalari bo‘limida xizmat tekshiruvi tayinlandi.

10 марта в Янгиюльском районе Ташкентской области в теплице своего дома была найдена повешенной 17-летняя учащаяся школы, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Генеральной прокуратуры Узбекистана.
По данным источника «Газеты.uz» в правоохранительных органах, незадолго до трагического случая распространилось интимное видео с ее участием, что могло стать причиной самоубийства.
Районная прокуратура ведет доследственную проверку. По факту происшествия назначены служебные проверки в Янгиюльском районном отделе народного образования, комиссии по делам несовершеннолетних и отделе по поддержке махалли и семьи.