26−27 май кунлари Тошкентнинг айрим кўчаларида автотранспорт воситаларининг ҳаракатланишига чеклов киритилади, деб хабар қилди ИИВ Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати.
Бу «кенг миқёсдаги халқаро тадбирлар ўтказилиши ҳамда айрим кўчаларда ободонлаштириш ва қурилиш-монтаж ишлари давом этаётгани муносабати билан» дея изоҳланди.
«Зарурат бўлмаганда, ҳайдовчиларга Тошкент шаҳрига ҳаракатланмасликни тавсия қиламиз», — дейилади хабарда.
ЙҲХХ айрим кўчаларда транспорт ҳаракати чекланган тақдирда, ҳайдовчилардан «ЙПХ ходимларининг талабларига, шунингдек, йўл белгилари вв чизиқларга қатъий риоя қилишни» сўради.
Эслатиб ўтамиз, 26−27 май кунлари Россия президентининг Ўзбекистонга давлат ташрифи бўлиб ўтади. Путин Шавкат Мирзиёев билан биргаликда Ўзбекистон ва Россия ҳудудлари кенгашининг биринчи йиғилишида ҳам иштирок этади.

На некоторых улицах Ташкента будет ограничение движение транспортных средств 26−27 мая, сообщила пресс-служба СБДД ДОБ МВД.
Это объясняется «в связи с проведением крупных международных мероприятий, а также продолжением работ по благоустройству и строительству».
«В эти дни мы рекомендуем водителям по возможности избегать поездок в город Ташкент, если в этом нет срочной необходимости», — говорится в сообщении.
В случае ограничения движения транспорта на определённых улицах, СБДД просит водителей «неукоснительно соблюдать требования сотрудников ДПС, а также дорожных знаков и разметки».
Напомним, что 26−27 мая состоится государственный визит президента России в Узбекистан. Вместе с президентом Шавкатом Мирзиёевым он также примет участие в первом заседании Совета регионов Узбекистана и РФ