«Тошкент метрополитени» ДУК «Ҳаракат» хизмати ходимаси Х.Н. фирибгарликда гумонланиб ушланди, дея хабар қилмоқда метрополитен ахборот хизмати.
Қайд этилишича, у фуқаро Д.М.нинг ишончига кириб, уни 2 миллион сўм эвазига ишга жойлаб қўйишга келишган ва ундан 1 миллион сўм миқдорда пора олаётган вақтида ашёвий далиллар билан қўлга олинган.
Х.Н. га нисбатан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан Жиноят кодексининг 168-моддасининг 3-қисми «б» банди (такроран ёки хавфли рецидивист томонидан фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилиб, ўрнатилган тартибда ҳибсга олинган.
Фуқаролардан коррупция ҳолатларига дуч келганда +998 71 239 8930, +998 93 700 0325 телефонларига ёки метрополитен расмий саҳифалари орқали мурожаат қилишни сўралди.

Сотрудница службы движения Ташкентского метрополитена Х. Н. задержана по подозрению в мошенничестве, сообщила пресс-служба метро.
Сообщается, что она обещала гражданину Д. М. за 2 млн сумов (менее 160 долларов) устроить его на работу. Её задержали при получении «аванса» в 1 млн сумов.
В отношении Х. Н. возбуждено уголовное дело по пункту «б» части 3 статьи 168 Уголовного кодекса Узбекистана — мошенничество, совершённое повторно.
В метрополитене попросили сообщать о коррупционных ситуациях по телефонам 71−239−8930, 93−700−0325 или через социальные сети предприятия.