Малайзия бош вазири Анвар Иброҳим Шавкат Мирзиёев таклифига биноан 17−19 май кунлари расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлади. Бу ҳақда президент матбуот хизмати хабар берди.
Ташрифнинг биринчи кунида Тошкентда олий даражадаги тадбирлар ва музокаралар бўлиб ўтади. Саммит кун тартибидан тизимли сиёсий мулоқотни ривожлантириш ва маданий-гуманитар алмашинувни кенгайтириш, савдо, инновациялар, энергетика, нефть-кимё, саноат, электротехника ва электроника, қишлоқ хўжалиги ва иқтисодиётнинг бошқа соҳаларида аниқ кооперация дастурлари ва лойиҳаларини илгари суриш масалалари ўрин олган.
Бундан ташқари, халқаро кун тартибидаги долзарб масалалар юзасидан фикр алмашилади.
Шундан сўнг Малайзия ҳукумати раҳбари Самарқанд ва Бухоро шаҳарларига ҳам ташриф буюриб, Ўзбекистоннинг маданий-тарихий ва маънавий мероси билан танишади, қўшма бизнес форумида иштирок этади.

Malaysian Prime Minister Anwar Ibrahim will pay an official visit to Uzbekistan on 17−19 May at the invitation of President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, the press service of the head of Uzbekistan reported.
On the first day of the visit, high-level events and negotiations will be held in Tashkent. Discussions are expected to cover issues of development of political dialogue, expansion of cultural and humanitarian exchange, promotion of cooperation programs and projects in trade, innovation, energy, petrochemicals, industry, electrical engineering, electronics, agriculture, and other sectors.
The head of Malaysian government will also visit Samarkand and Bukhara, where he will get acquainted with Uzbekistan’s cultural, historical and spiritual heritage. Besides, he will participate in the joint business forum.