Uzbekistan Airways Фарғона халқаро аэропортида реконструкция ишлари олиб борилиши муносабати билан 7 декабрдан 31 январга қадар ушбу шаҳарга келиб-кетувчи барча рейсларни бекор қилади, деб хабар қилди авиакомпания матбуот хизмати.
Унга кўра, баъзи рейслар қуйидаги йўналишларда ўзгартирилади:
- Фарғона — Жидда — Фарғона — Наманган халқаро аэропорти орқали;
- Россияга учувчи барча рейслар — Тошкент халқаро аэропорти орқали.
Батафсил маълумот учун www.uzairways.com веб-сайтига ташриф буюриш ёки авиакомпаниянинг +998 78 140 02 00 алоқа марказига мурожаат қилиш мумкин.
Uzbekistan Airports компанияси Фарғона аэропортида Транспорт вазирлиги ҳузуридаги «Ўзаэронавигация» ДУК томонидан замонавий ускуналар — узоқ масофали DME/NL2700 радиомаёқ ва SP-200 радионавигация ускунаси ўрнатилаётгани ҳақида хабар берди.
«Ушбу ишлар аэропорт фаолиятини тўхтатиш ва уни вақтинча ёпиш учун асос бўлмайди. Фарғона халқаро аэропорти одатий режимда ишламоқда», — дейилади хабарда.
Фарғонага миллий авиаташувчидан ташқари Turkish Airlines, «Аэрофлот», «Азимут», Qanot Sharq, Centrum Air, Utair, Ural Airlines, S7, Silk Avia каби авиакомпаниялар ҳам парвозларни амалга оширмоқда. Ушбу авиакомпаниялар рейсларни кўчириш ҳақида ҳеч қандай маълумот бермаган.
Йўловчилар рейслар ҳақидаги долзарб маълумотларни uzairports.com расмий сайти, Telegram боти, шунингдек, +99855 501 45 55 телефон рақами орқали алоқа марказидан олишлари мумкин.

Из-за реконструкции в международном аэропорту Ферганы авиакомпания Uzbekistan Airways отменяет все рейсы в/из этого города с 7 декабря по 31 января, сообщила пресс-служба перевозчика.
Часть рейсов будет перенесена по следующим маршрутам:
- Фергана — Джидда — Фергана — в Международный аэропорт Намангана;
- все рейсы по направлениям в Россию — в международный аэропорт Ташкента.
Для получения подробной информации предлагают перейти на сайт www.uzairways.com или обращаться в контакт-центр авиакомпании по номеру +998 78 140 02 00.
Компания Uzbekistan Airports сообщила, что в аэропорту Ферганы предприятие «Узаэронавигация» при Министерстве транспорта устанавливает современное оборудование — радиомаяк дальнего действия DME/NL2700 и радионавигационное оборудование SP-200, которое способствует улучшению работы аэронавигационных систем аэропорта.
«Данные работы не являются основанием для остановки работы и закрытия аэропорта. Международный аэропорт „Фергана“ работает в штатном режиме», — говорится в сообщении.
Помимо национального авиаперевозчика, в Фергану осуществляют рейсы такие компании как Turkish Airlines, «Аэрофлот», «Азимут», Qanot Sharq, Centrum Air, Utair, Ural Airlines, S7, Silk Avia. Эти авиакомпании не заявляли о переносе рейсов.
Напомним, пассажиры могут получить актуальную информация по рейсам на официальном сайте uzairports.com, Telegram-боте, а также в контакт-центре по номеру +99855 501 45 55.