25 сентябрь куни Навоий вилоятида одамлар ўлимига сабаб бўлган ЙТҲ содир бўлди, деб хабар берди «Газета.uz»га вилоят ЙҲХБ матбуот хизмати.
ЙТҲ соат 21:20 да Навоий — Зарафшон — Учқудуқ автомобиль йўлида содир бўлган. Nexia автомашинасининг 1998 йилда туғилган ҳайдовчиси қарама-қарши йўлга чиқиб кетиб, 25 ёшли ҳайдовчи бошқарувидаги бошқа Nexia автомобили билан тўқнашган.
йтҳ, навоий вилояти
Икки йўловчи оғир жароҳат олиб, воқеа жойида ҳалок бўлган, яна бир йўловчи шифохонада вафот этган. Ҳар икки ҳайдовчи Зарафшон шаҳри шифохонасига ётқизилган.

В Навоийской области 25 сентября произошло ДТП с человеческими жертвами, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе УБДД УВД области.
Авария произошла в 21:20 на трассе «Навои — Зарафшан — Учкудук». Водитель автомобиля Nexia, 1998 года рождения, выехал на встречную полосу и столкнулся с другим автомобилем Nexia, за рулём которого находился 25-летний водитель.
дтп, навоийская область, происшествие
Два пассажира получили тяжёлые травмы и погибли на месте, ещё один пассажир скончался в больнице. Оба водителя были госпитализированы в Зарафшанскую городскую больницу.