Бунга қадар футбол бўйича Қирғизистон миллий терма жамоаси бош мураббийи лавозимида ишлаб келган россиялик мутахассис Александр Крестинин Тошкентнинг «Бунёдкор» футбол клубига бош мураббий бўлди, деб хабар берди клуб матбуот хизмати.
««Бунёдкор»дек ўз анъаналарига, қадриятларига эга клубдан бўлган таклифни фахр билан қабул қилдим. Чунки бу каби жамоаларда бош мураббий бўлиб фаолият юритиш ҳар қандай мутахассис учун шараф. Шу боис музокараларимиз узоққа чўзилгани йўқ», — деди у.
Ҳозирда клуб Ўзбекистон Суперлигасида саккизинчи ўринни эгаллаб турибди. «Вазиятни ўрганиб чиқдим, ҳолат кўнгилдагидек эмас. Вазиятни яхши томонга ўзгартириш керак, бу, албатта, биздан меҳнатни талаб қилади. Мен ва ёрдамчиларимга бундай ҳолат бегона эмас, кўникмамиз бор», — деди Александр Крестинин.

Главным тренером ташкентского футбольного клуба «Бунёдкор» стал российский специалист Александр Крестинин, ранее работавший главным тренером национальной сборной Кыргызстана по футболу, сообщила пресс-служба клуба.
«Я с гордостью принял предложение клуба „Бунёдкор“, имеющего свои традиции, свои ценности. Работать главным тренером в таких командах — честь для любого специалиста. Поэтому наши переговоры длились недолго», — сказал он.
Сейчас клуб находится на восьмом месте в Суперлиге Узбекистана. Александр Крестинин сказал, что «ситуация не такая, какой хотелось бы, её надо менять в лучшую сторону». «Безусловно, это требует того, чтобы мы трудились. Мне и моим помощникам не привыкать к такой ситуации», — добавил он.