18 март куни Супа-Зомин йўлида прокуратура ходимлари кетаётган автомобиль йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди.
Ўзбекистон Бош прокуратураси матбуот хизматининг «Газета.uz»га маълум қилишича, ҳодиса соат тахминан 23.00ларда содир бўлган.
Зомин тумани прокурорининг ёрдамчиси лавозимида иш ўрганувчи Э. К. бошқарувидаги Lacetti русумли автомашинада ҳаракатланиб келиб, йўлнинг ўнг четидаги дарахтга урилиши оқибатида ЙТҲ содир этилган.
Оқибатда, Э. К. ва автомашина салонида бўлган Зомин тумани прокуратураси иш юритувчиси А. Қ. олган тан жароҳатлари натижасида воқеа жойида вафот этган, туман прокуратураси терговчиси Д. З. тан жароҳатлари билан туман тиббиёт бирлашмасига ётқизилган.
Мазкур ҳолат юзасидан 19 март куни вилоят прокуратураси томонидан ЖКнинг 266-моддаси 3-қисми «а» банди билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Два сотрудника прокуратуры погибли в результате дорожно-транспортного происшествия в Зааминском районе Джизакской области в ночь на 19 марта.
Как сообщила пресс-служба Генеральной прокуратуры Узбекистана, инцидент произошёл около 23:00 18 марта. Машина Lacetti под управлением Э. К., стажировавшегося на позиции помощника прокурора района, ударилась в дерево на обочине дороги Супа-Заамин.
Водитель и находившийся в салоне делопроизводитель прокуратуры Зааминского района А. К. от полученных травм скончались на месте. Следователь районной прокуратуры Д. З. с телесными повреждениями был госпитализирован.
Прокуратура Джизакской области возбудила уголовное дело по пункту «а» части 3 статьи 266 Уголовного кодекса — нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортного средства, повлёкшее человеческие жертвы. Ведётся предварительное следствие.