UzAuto Motors компанияси яқин ойларда Chevrolet Tracker-2 ва Onix автомобиллари учун аризаларни қабул қилишни бошлашни режалаштирмоқда. Бу ҳақда «Газета.uz»нинг компаниядаги ахборот манбаси маълум қилди.
Tracker-2 мини-кроссовери учун шартномаларни августдан тузиш, автомобилларни бериш эса сентябрь ойи бошида бошланиши кутилмоқда. Onix седанига аризалар октябрь ойида қабул қилинади, аммо харидорлар машинани фақат 2023 йил бошида олишлари мумкин бўлади.
UzAuto Motors компанияси 18 июль куни Асакадаги заводида Chevrolet Tracker 2023 автомобилини серияли ишлаб чиқаришни бошлади. Ишлаб чиқарувчи ўшанда Tracker-2 нархи бунга қадар Хитойдан олиб келинган импорт автомобилдан (ҳозирда нарх 255,2 млн сўмдан 264 млн гачани ташкил этади) анча арзонроқ бўлишига ваъда берди. Ишлаб чиқариш қуввати йилига 80 мингтани ташкил этади. Шу йил охиригача эса 25 мингта кроссоверни сотувга чиқариш режалаштирилган.
«Газета.uz» Onix моделини маҳаллийлаштириш 2022 йил тўртинчи чорагидан бошланиши ҳақида ҳам хабар қилган эди. Uzavto Motors собиқ раҳбар в. б. Рустам Ражабов Ўзбекистонда седаннинг нархи 9−12 минг доллар атрофида бўлишини маълум қилган эди.

Компания UzAuto Motors в ближайшие месяцы намерена начать принимать заявки на свои автомобили Chevrolet Tracker-2 и Onix. Об этом «Газете.uz» сообщил источник в компании.
Ожидается, что контрактация мини-кроссовера Tracker-2 начнётся в августе, а выдача автомобилей — в начале сентября. Заявки на седан Onix будут принимать в октябре, но покупатели смогут получить автомобиль только в начале 2023 года.
О ценах пока не сообщается.
18 июля UzAuto Motors на заводе в Асаке начал серийное производство Chevrolet Tracker 2023 модельного года. Производитель тогда заверил, что стоимость Tracker-2 будет ниже, чем у импортного варианта, который до этого завозился из Китая (сейчас цена составляет от 255,2 млн до 264 млн сумов). Мощность производства составляет 80 тысяч в год. До конца года намечено выпустить 25 тысяч автомобилей.
«Газета.uz» также сообщала, что локализация модели Onix начнётся с четвёртого квартала 2022 года. Бывший врио генерального директора UzAuto Motors Рустам Ражабов отмечал, что стоимость седана в Узбекистане будет варьироваться от 9 до 12 тысяч долларов.
Производство обеих моделей налажено на платформе GM GEM (General Motors Global Emerging Markets), что потребовало крупных инвестиций в модернизацию и автозавода в Асаке, и производственных мощностей локальных партнёров-поставщиков. Общий объём капиталовложений оценивается более чем в 620 млн долларов.