31 август куни Ўзбекистонда 365 та коронавирус ҳолати аниқланди, дея хабар қилди Соғлиқни сақлаш вазирлиги матбуот хизмати.
Шу билан бирга, Тошкент шаҳрида 4 нафар, Қашқадарё вилоятида 1 нафар, жами 5 нафар коронавирусга чалинган бемор вафот этди.
️Бугун Тошкент шаҳри, Самарқанд, Қашқадарё, Тошкент ҳамда Наманган вилоятларида жами 456 нафар бемор соғайди.
️Ҳозирда касаллик қайд этилган жами 41 893 нафар бемордан 39 275 нафари соғайиб, даволаниш кўрсаткичи 93 фоизни ташкил этмоқда.
️Айни пайтда тиббиёт муассасаларида даволанаётган 2298 нафар бемордан 275 нафари оғир, 147 нафари эса ўта оғир аҳволда.

Количество зарегистрированных в Узбекистане случаев коронавируса по итогам 31 августа составило 41893, увеличившись за день на 365, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения.
Число скончавшихся пациентов с COVID-19, о которых сообщил Минздрав, достигло 320. В понедельник сообщено о 5 случаях смерти: 4 — в Ташкенте и 1 — в Кашкадарьинской области.
Число вылечившихся в стационарных условиях выросло за день на 456 и достигло 39275, что составляет 93%.
Сейчас на лечении в медучреждениях находится 2298 пациентов, состояние 275 из них тяжелое, 147 — крайне тяжелое.