Ўзбекистонлик профессионал боксчи Исроил Мадримов 5 октябрь куни Нью-Йоркдаги Madison Square Garden аренасида мексикалик WBC Fecombox чемпиони Алехандро Баррерага қарши рингга кўтарилади, дея хабар қилди Миллий олимпия қўмитаси.
Мадраҳимовнинг 33 ёшли рақиби Алехандро Баррера (29−5−0, КО) 34 марта жанг ўтказган. У ярим ўрта вазнда Мексика Профессионал бокс федерациясининг (WBC Fecombox) амалдаги чемпиони ҳисобланади.
24 ёшли Исроил Мадримов (3−0−0, КО) учун бу профессионал боксдаги учинчи жангдир. Ҳозирда у Нью-Йоркда жангга тайёргарлик кўрмоқда. Сешанба куни боксчи шаҳардаги кўчалардан бирида машғулот ўтказди.
Жанг Тошкент вақти билан тахминан 6:00 да бошланади, «Спорт» телеканали тўғридан-тўғри эфирга узатади.

Профессиональный боксер Узбекистана Исраил Мадримов 5 октября проведет бой против мексиканца Алехандро Баррера на арене Madison Square Garden в Нью-Йорке, сообщил Национальный олимпийский комитет.
Соперник Мадримова 33-летний Алехандро Баррера (29−5−0, КО) на ринг поднимался 34 раза. Он является действующим чемпионом Федерации профессионального бокса Мексики (WBC Fecombox) в полусреднем весе.
Для 24-летнего Исраила Мадримова (3−0−0, КО) это третий бой в профессиональном боксе. Сейчас он находится в Нью-Йорке и завершает подготовку к бою. Во вторник боксер провел тренировку на одной из улиц города.
Бой начнется примерно в 6:00 по ташкентскому времени, телеканал «Спорт» будет вести прямую трансляцию.