Олмаота шаҳрида «Марказий Осиё HR бренди 2023» мукофотининг тақдирлаш маросими бўлиб ўтди. Унда ANORBANK маданий трансформация лойиҳаси билан «Минтақа» номинациясида иккинчи ўринни эгаллади. «Агар сиз дунё ўзгаришини истасангиз, ўзингиз ўзгаринг», — дейилади лойиҳа шиорида. Унинг асосий ғояси компаниядаги корпоратив маданиятни ўзгартиришга қаратилган бўлиб, у орқали банк миссияси ҳамда унинг қадриятларини янгилаш кўзда тутилган.
«Банкимизда қадриятлар шунчаки қуруқ сўз эмас, балки корпоратив маданиятимизни белгилайдиган ҳақиқий тамойиллардир. Қадриятларимизни тузишда биз мижозларимиз ва ходимларимизга биз билан мулоқот қилишдан қандай натижалар кутишлари мумкинлигини тушунишларини хоҳладик; ходимлар учун қарор қабул қилиш жараёнини соддалаштирдик, шунингдек, номзодларни танлаш жараёнида ўрнак олса бўладиган ташкилот бўлишга ҳаракат қилдик», — дея ўз фикрлари билан ўртоқлашди ANORBANK кадрлар бўлими директори Онажон Жуманиёзова.
«Марказий Осиё HR бренди» мукофоти — иш берувчилар орасида машҳур ва нуфузли мукофотлардан бири бўлиб, у орқали кадрлар билан ишлаш соҳасидаги илғор лойиҳалар эътироф этилади. «Минтақа» номинациясида Қозоғистон, Қирғизистон ва Ўзбекистон шаҳарларида амалга оширилган муваффақиятли лойиҳалар алоҳида кўриб чиқилади ва баҳоланади.
«11 йил давомида „Марказий Осиё HR бренди“ мукофоти муҳим халқаро тадбир сифатида эътирофга сазовор бўлди. Йилдан йилга биз иштирокчилар лойиҳалари сифатининг сезиларли даражада ўсиши ҳамда янги ғоялар ва тенденцияларнинг пайдо бўлишини кўрмоқдамиз. Кўп вақт талаб қилувчи жараёнлар ўрнини инновацион ечимлар эгалламоқда, технологиялар жадал ривожланмоқда. Шу боис рақамли даврнинг чақирувларига тайёр бўлиш керак. Ижодкорлик ва мослашувчанлик иштирокчилар лойиҳаларида тобора кўпроқ эътиборга олинадиган хусусиятларга айланиб бормоқда», — таъкидлади HeadHunter бренд маркази директори Нина Осовицкая.
ANORBANK биринчи маҳаллий рақамли тижорат банки ҳамда Ўзбекистоннинг энг қиммат брендларидан бири бўлиб, у мижозларга хизмат кўрсатишни ривожлантириш бўйича мунтазам равишда янги лойиҳаларни амалга ошириб келмоқда. Унинг вазифаси вақтни тежайдиган ва мижозлар истакларини ўзида мужассам қилган ишончли маҳсулотларни яратишдир.
ANORBANK`нинг замонавий ҳамда фойдали маҳсулотлари ва хизматлари ҳақида банкнинг сайтида, мобил иловасида, шунингдек, ижтимоий тармоқлардаги саҳифаларида батафсил маълумот тақдим этилган.

В Алматы состоялась церемония вручения «Премии HR-бренд Центральная Азия 2023», в которой проект культурной трансформации ANORBANK удостоился награды в номинации «Регион». «Если желаешь, чтобы мир изменился, — сам стань этим изменением», — гласит девиз проекта. Ключевой его идеей стала трансформация культуры компании, которая включила в себя обновление миссии банка, а также его ценностей.
«В нашем банке ценности — это не просто пустые слова, а истинные принципы, определяющие нашу культуру. При формировании ценностей мы хотели, чтобы они дали возможность нашим клиентам и сотрудникам понять, какого результата можно ожидать от взаимодействия с нами, упростили процесс принятия решений для сотрудников, а также служили ориентиром в процессе отбора кандидатов», — поделилась мнениями Анаджан Джуманиязова, директор департамента управления персоналом ANORBANK.
«Премия HR-бренд Центральная Азия» — это одна из наиболее известных и авторитетных премий для работодателей, отмечающая топовые проекты в области работы с персоналом. В номинации «Регион» выделяются и оцениваются успешные проекты, реализованные в одном из городов Казахстана, Кыргызстана и Узбекистана.
«За 11 лет „Премия HR-бренд Центральная Азия“ приобрела признание как важное событие международного уровня. Год от года мы видим внушительный рост качества проектов участников и появление новых идей и тенденций. Рутинные процессы уступают место инновациям, технологии стремительно развиваются, и необходимо быть готовыми к вызовам цифровой эпохи. Гибкость, креативность и адаптивность становятся все более заметными чертами в проектах участников», — отметила Нина Осовицкая, директор бренд-центра HeadHunter.
ANORBANK является первым отечественным цифровым коммерческим банком и одним из самых дорогих брендов Узбекистана, который регулярно запускает новые проекты для развития клиентского сервиса. Его миссия — создавать надёжные продукты, которые экономят время и предвосхищают желания клиентов.
Информацию о современных полезных и универсальных продуктах, а также услугах ANORBANK можно получить на сайте банка, в приложении и на страницах в социальных сетях.