Тошкент вилояти Тошкент туманида бемор ўз чақируви бўйича келган тез ёрдам шифокорига ҳужум қилди. Бу ҳақда туман ҳокимлиги матбуот хизмати хабар берди.
Ж.О. бош оғриғи, безовталик ва умумий ҳолсизликдан шикоят қилган, шунингдек, буйрак касаллиги бўйича даволанаётганини маълум қилган.
Дастлабки текширув вақтида шифокор қон босими, пульс ва ҳароратни ўлчаган ва фельдшерга оғриқ қолдирувчи инъекция тайёрлашни буюрган. Шифокор беморнинг қўшимча касалликлари ҳақида савол берганида, О.Ж. ўрнидан туриб, «Сан кимсан? Ишингни тезроқ қил», деган ва докторнинг юзига мушт билан урган. Жабрланувчининг лаби ва пастки жағ соҳасидан қон кета бошлаган, шундан сўнг шифокор бир муддат карахтлик ҳолатига тушган.
Шифокорлар воқеа ҳақида профилактика инспектори Қ.Т.га хабар берган.
Бошқа бир тез ёрдам бригадаси шифокорни Тошкент тиббиёт академияси қошидаги 3-сонли поликлиниканинг юз-жағ жарроҳлиги бўлимига етказган. У ерда эркакнинг қон кетиши тўхтатилиб, жароҳати тикилган, шундан сўнг шифокор ишга қайтган. Бироқ орадан маълум вақт ўтгач, бош оғриғи, бош айланиши, кўнгил айниши ва умумий ҳолсизликни ҳис қилган, шундан сўнг дарҳол Тошкент тиббиёт академияси қошидаги 2-сонли клиникага ётқизилган.
Нейрохирургия бўлимида соат 23:45 да жабрланувчига ташхис қўйилган: «Бош мия ёпиқ жароҳати. Бош мия чайқалиши. Ўнг томон пастки лаб соҳасида тикилган жароҳат. Ўнг пастки жағда юмшоқ тўқималар лат ейиши».
Агар шифокор тегишли идораларга мурожаат қилса, уни калтаклаган фуқарога нисбатан жиноят иши қўзғатилади, дейилади ҳокимлик хабарида.

Врач скорой помощи подвергся нападению пациента, к которому он приехал на вызов, в Ташкентском районе Ташкентской области . Об этом сообщила пресс-служба районного хокимията.
Ж. О. пожаловался на головную боль, дискомфорт и общую слабость, а также сообщил, что лечит заболевание почек.
При первичном осмотре врач измерил давление, пульс и температуру и поручил фельдшеру подготовить укол обезболивающего. Когда врач задал дополнительные вопросы о заболеваниях, Ж. О. встал с места со словами «Ты кто такой? Делай быстрее свою работу» и ударил врача по лицу. У пострадавшего пошла кровь из губы и нижней части челюсти, после чего некоторое время врач не мог говорить.
Об инциденте врачи сообщили инспектору профилактики К. Т.
Другая бригада доставила врача в челюстно-лицевое хирургическое отделение клиники №3 при Ташкентской медицинской академии. Там мужчине остановили кровотечение и зашили рану, после этого врач вернулся на работу. Однако через какое-то время почувствовал головную боль, головокружение, тошноту и общую слабость, после чего был незамедлительно госпитализирован в клинику №2 при Ташкентской медицинской академии.
В отделении нейрохирургии в 23:45 пострадавшему был поставлен диагноз: «Закрытая черепно-мозговая травма. Сотрясение мозга. Зашитая рана в области правой нижней губы. Отёк мягких тканей правой нижней челюсти».
«В случае обращения врача в соответствующие органы, против гражданина, избившего его, будет возбуждено уголовное дело», — отметили в хокимияте.