Россия президенти Владимир Путин Тошкентга келгач, Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев ҳамроҳлигида «Янги Ўзбекистон» боғига ташриф буюрди.
владимир путин, шавкат мирзиёев, янги ўзбекистон боғи
Ўзбекистон раҳбари матбуот хизмати хабарига кўра, Владимир Путин Мустақиллик монументи пойига гул қўйди.
Мажмуа бўйлаб қисқа экскурсия давомида Россия президентига ушбу меъморий ансамблнинг мазмуни ва хусусиятлари ҳақида маълумот берилди.
Шавкат Мирзиёев Владимир Путинга Янги Тошкент ва Олимпия шаҳарчаси қурилиши лойиҳаси ҳақида ҳам гапириб берди.
Владимир Путин давлат ташрифи билан Ўзбекистонда бўлиб турибди. Душанба куни асосий музокаралар ва тадбирлар режалаштирилган.

По прибытии в Ташкент президент России Владимир Путин в сопровождении президента Узбекистана Шавката Мирзиёева посетил парк «Янги Узбекистон».
владимир путин, парк новый узбекистан, шавкат мирзиёев
Как сообщила пресс-служба главы Узбекистана, Владимир Путин возложил венок к Монументу Независимости.
В ходе краткого осмотра комплекса президенту РФ была представлена информация о содержании и особенностях данного архитектурного ансамбля.
Шавкат Мирзиёев также рассказал Владимиру Путину о проекте строительства Нового Ташкента и Олимпийского городка.
Владимир Путин находится в Узбекистане с государственным визитом. Основные переговоры и мероприятия запланированы на понедельник.