Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев 9 январь куни Тошкент давлат цирки биносини таъмирлаш режалари билан танишди, деб хабар қилди давлат раҳбари матбуот хизмати.
Шавкат Мирзиёев 22 декабрь куни бўлиб ўтган Республика Маънавият ва маърифат кенгаши йиғилишида цирк фаолиятини такомиллаштириш масаласини кўтарганди.
Тақдимот давомида цирк биносини реконструкция қилиш, шунингдек, таълим ва амалиётни уйғунлаштириш мақсадида 300 ўринли ўқув биносини қуриш режалари муҳокама қилинди.
тошкент давлат цирки, цирк
«Ўзбекистон 24» телеканали тақдим этган тақдимотга кўра, цирк ёнида ўқув биносини жойлаштириш учун иккита жой кўриб чиқилмоқда.
Объектнинг майдони 2650 квадрат метрни ташкил қилади, ётоқхона сиғими 100 кишига мўлжалланган. Лойиҳа қиймати 15 миллиард сўмга баҳоланмоқда.
2019−2020 йилларда Тошкент циркида капитал реконструкция ишлари амалга оширилганди. Реконструкция бюджети 46,63 миллиард сўмга баҳоланганди.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 9 января ознакомился с планами по ремонту здания Ташкентского государственного цирка, сообщила пресс-служба главы государства.
Шавкат Мирзиёев поднимал вопрос совершенствования деятельности цирка на заседании Республиканского совета по духовности и просветительству 22 декабря.
В ходе презентации обсуждались планы по ремонту здания цирка, а также строительству учебного корпуса на 300 мест для интеграции обучения и практики.
Согласно презентации, показанной каналом «Узбекистан 24», рассматривается два места для размещения учебного корпуса рядом с цирком.
Площадь объекта составит 2650 кв. м, вместимость общежития — 100 человек. Проект оценивается в 15 млрд сумов.
В 2019—2020 годах в Ташкентском цирке проводилась капитальная реконструкция. Бюджет реконструкции оценивался в 46,63 млрд сумов.