Августда ёпилган «Юнусобод» ва «Туркистон» метро бекатлари фаолияти 25 декабрдан қайта йўлга қўйилади. Бу ҳақда «Тошкент метрополитени» хабар қилди.
Қайд этилишича, бекатлар иш фаолияти соат тонги 05:00 дан тунги 00:00 га қадар доимий режа асосида хизмат кўрсатилиши йўлга қўйилади.
«Амалга оширилган ишлар натижасида, йўналишда ҳаракатланувчи поездлар оралиқ вақт интервали тиғиз вақтларда 10 дақиқадан 4 дақиқагача қисқартирилади. Келгусида бу кўрсаткич янада қисқартирилиб, 2 дақиқага етказиш режалаштирилган», — дейилади хабарда.

Станции «Юнусабад» и «Туркистан» Юнусабадской линии Ташкентского метрополитена возобновят работу с 25 декабря, сообщила пресс-служба столичного метро.
Станции будут работать с 05:00 утра до 00:00 ночи.
Они были закрыты в конце августа на четыре месяца для проведения «плановых профилактических работ».
«В результате работ, интервал движения поездов на линии сократится с 10 минут до 4 минут в часы пик. В будущем этот показатель планируется сократить до 2 минут», — говорится в сообщении.
В ноябре президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев поручил обновить вагонный парк и обеспечить двухминутный интервал между поездами в метро Ташкента. Кроме того, разрабатывается стратегия развития метрополитена до 2040 года, где основной акцент будет на подземном метро.