9 ноябрь куни инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов Vision invest компанияси президенти ва бош ижрочи директори Омар Ол-Миданий билан музокаралар ўтказди, деб хабар қилди вазирлик матбуот хизмати.
Учрашувда энергетика, инфратузилмани ривожлантириш ва телекоммуникация технологиялари, шунингдек, сув ресурсларидан фойдаланиш соҳаларида янги сармоявий ташаббусларни амалга ошириш бўйича келишувларга эришилди.
acwa power, vision invest
Саудия томони қўшма лойиҳаларни амалга оширишни самарали бошқариш учун 10 ноябрь куни Тошкентда минтақавий ваколатхона очаётганини маълум қилди.
Vision invest энергетика, сув таъминоти, қурилиш ва транспорт соҳаларидаги активлари 50 миллиард доллардан ортиқ бўлган инфратузилма холдинги ҳисобланади, деб ёзади Spot. Улар орасида ACWA Power, совутиш ускуналари провайдери Saudi Tabreed ва сантехника оператори Miahona ҳам бор.

Министр инвестиций, промышленности и торговли Узбекистана Лазиз Кудратов 9 ноября провёл переговоры с президентом и главным исполнительным директором компании Vision invest Омаром Аль-Мидани, сообщила пресс-служба Министерства инвестиций, промышленности и торговли.
В ходе встречи были достигнуты договорённости о реализации новых инвестиционных инициатив в сферах энергетики, развития инфраструктуры и телекоммуникационных технологий, а также использования водных ресурсов.
acwa power, vision invest
Саудовская сторона сообщила, что открывает 10 ноября в Ташкенте региональный офис для эффективного управления ходом реализации совместных проектов.
Vision invest — инфраструктурный холдинг с активами в сферах энергетики, водоснабжения, строительства и транспорта на сумму более 50 млрд долларов, пишет Spot. Среди них компания ACWA Power, поставщик решений в охлаждении Saudi Tabreed и оператор водопроводных систем Miahona. Стоимость активов под управлением компании — 96 млрд долларов.