Украинанинг Донецк вилояти Константиновка шаҳридаги бозорни 6 сентябрь куни Россия артиллерияси томонидан ўққа тутилиши оқибатида 16 киши ҳалок бўлди, дея маълум қилди Украина президенти Владимир Зеленский.
«Оддий бозор. Дўконлар. Дорихона. Айбдор бўлмаган одамлар. Яраланганлар кўп. Афсуски, ҳалок бўлганлар ва жароҳатланганлар сони ҳали ҳам кўпайиши мумкин», — деб ёзди у Telegram каналида.
Украина бош вазири Денис Шмигал ҳалок бўлганлар орасида бир бола борлигини қўшимча қилди. Бундан ташқари, камида 20 киши жароҳатланган. Кейинроқ қутқарувчилар қурбонлар сони 28 кишига етганини маълум қилишди.
Бозор ўққа тутилгач, ёнғин бошланди ва 300 квадрат метр майдонни қамраб олди. 30 га яқин савдо павилонлари шикастланган.

При обстреле российской артиллерией рынка в в городе Константиновка в Донецкой области Украины 6 сентября погибли 16 человек, сообщил президент страны Владимир Зеленский.
«Обычный рынок. Магазины. Аптека. Ничем не провинившиеся люди. Много раненых. К сожалению, количество погибших и пострадавших может ещё возрасти», — написал он в своём Telegram-канале.
Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль дополнил, что среди погибших есть один ребёнок. Кроме того, по меньшей мере 20 человек ранены. Позже спасатели уточнили, что количество пострадавших достигло 28 человек.
После обстрела рынка начался пожар, он охватил площадь около 300 кв. м, его удалось потушить. Пострадало около 30 торговых павильонов.