Ўзбекистонлик гимнастикачи Оксана Чусовитина 13,067 балл тўплаган ҳолда Мерсин шаҳрида (Туркия) бўлиб ўтган World Challenge Cup series туркумига кирувчи таяниб сакраш бўйича олтин медални қўлга киритди. Бу ҳақда Миллий олимпия қўмитаси матбуот хизмати хабар берди.
Иккинчи ва учинчи ўринларни Туркия спортчилари Бенгиси Йилдиз (12,950) ва Чорен Бинер (12,950) эгаллади.
Эркаклар ўртасидаги таяниб сакраш дастурида ўзбекистонлик спортчи Абдулазиз Мирвалиев 14,475 балл билан кумуш медални қўлга киритди.
Биринчи ўринни украиналик гимнастикачи Назар Чепурний эгаллади — 14,900 балл, учинчи ўрин украиналик Игор Радивиловга насиб этди — 14,450 балл.

Гимнастка из Узбекистана Оксана Чусовитина завоевала золотую медаль в опорном прыжке на соревнованиях World Challenge Cup series в Мерсине (Турция), набрав 13.067 баллов. Об этом сообщила пресс-служба Национального олимпийского комитета.
Второе и третье места достались спортсменкам из Турции Бенгиси Йилдиз (12.950) и Чёрен Бинер (12.950).
В программе опорного прыжка среди мужчин спортсмен из Узбекистана Абдулазиз Мирвалиев завоевал серебряную медаль, набрав 14.475 баллов.
Первое место занял гимнаст из Украины Назар Чепурный — 14.900, третье место досталось Игорю Радивилову из Украины — 14.450.